مشاهده خبر

با حضور وزیر تعاون؛ نمایشگاه عرضه توانمندی‌ها و تولیدات بخش تعاون در گرگان افتتاح شد

با حضور وزیر تعاون؛ نمایشگاه عرضه توانمندی‌ها و تولیدات بخش تعاون در گرگان افتتاح شد
نمایشگاه عرضه توانمندی‌ها و تولیدات بخش تعاون در گرگان با حضور وزیر تعاون افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، دکتر محمد عباسی شامگاه دوشنبه در حاشیه دیدار از این نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه‌ها با حضور تعاونی‌ها را بسیار مفید ارزیابی کرد و اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه‌ها، گسترش فرهنگ استفاده از محصولات تعاونی‌ها در بین مردم و ایجاد ارتباط بین بخش‌های مختلف تولید، توزیع و مصرف در این بخش و همچنین آشنایی تعاونی‌ها با فعالیت‌های صورت گرفته در سایر استان‌هاست.
وی با بیان اینکه بر اساس سند چشم‌انداز 20 ساله باید تا سال 1404، 25 درصد اقتصاد کشور به بخش تعاون واگذار شود، خاطرنشان کرد: باید بر این تصور که اشتغال تنها در حضور در بخش‌های دولتی معنا می‌شود خط بطلان کشید و جویندگان کار را به تشکیل تعاونی تشویق کرد.
عباسی یکی از مهمترین وظایف و فعالیت‌های وزارت تعاون را ترویج فرهنگ تعاون در کشور عنوان و تصریح کرد: در صورتی که تشکیل و عضویت در تعاونی‌ها به صورت فرهنگ در بیاید بخش اعظم مشکل بیکاری کشور مرتفع خواهد شد.
وی بیان کرد: توسعه فرهنگی تعاون، شناسایی زمینه‌های جدید با قابلیت ورود بخش تعاون و حمایت از گسترش تعاون، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در بخش تعاون، افزایش سرمایه اجتماعی تعاون، ایجاد شبکه تعاون ازجمله برنامه‌هایی است که باید به صورت جدی از سوی مسئولان استان‌ها در بخش تعاون پیگیری شود.
وی تصریح کرد: همچنین شناسایی زمینه‌های جدید با هدف ورود بخش تعاون و حمایت از گسترش آن، افزایش بهره‌وری در تعاونی‌ها و افزایش سطح پوشش تعاونی‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که باید پیگیری و اجرا شوند.
نمایشگاه عرضه توانمندی‌ها و تولیدات بخش تعاون با حضور تعاونی‌های برتر و نمونه هفت استان گلستان، تهران، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، سمنان، گیلان و مازندران در گرگان، به مدت دو روز در گرگان جنب هتل راه و ماه برپا خواهد بود.
در این نمایشگاه 150 غرفه در اختیار تعاونی‌های قرار گرفته است که نزدیک به نیمی از غرفه‌ها مخصوص تعاونی‌های استان گلستان است.
شرکت‌های شرکت کننده در این نمایشگاه شامل تعاونی‌های صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدماتی، تولیدی، تأمین نیاز تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است که دستاوردهای خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند.
بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است

 

 

۳۰ آبان ۱۳۸۹ ۲۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید