مشاهده خبر

رشد تعاونی‌ها رنگ محرومیت را از چهره استان پاک می کند

رشد تعاونی‌ها رنگ محرومیت را از چهره استان پاک می کند
معاون عمرانی استاندار گلستان گفت: رشد تعاونی‌ها در بخش صنعت، استان را به سمت پیشرفت سوق داده و آثار محرومیت را از چهره استان پاک می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، عبدالرضا دادبود در همایش تعاونگران با اشاره به آمار تعاونی‌های استان در هر بخش اظهار داشت: در حال حاضر 51 درصد از تعاونی‌های استان در بخش کشاورزی، شش درصد در بخش خدماتی و 13درصد در بخش صنعت به فعالیت می‌پردازند.
وی تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا داوطلبین تاسیس تعاونی، تشکیل تعاونی‌های صنعتی را در اولویت قرار داده و به توسعه و پیشرفت استان کمک کنند.
معاون عمرانی استاندار گلستان با اشاره به قابلیت‌های استان در بخش‌های مختلف خاطرنشان کرد: گلستان از نظر وجود مواهب طبیعی و منابع انسانی کارآمد و توانمند منطقه‌ای مستعد است و در پنج ساله اخیر ظرفیت‌سازی خوبی برای استفاده بهینه از این امکانات ایجاد شده است.
دادبود مصوبات سه سفر رئیس‌‌جمهور به استان را گواهی بر این مدعا دانست و افزود: بر اساس مصوبات سفرهای رئیس‌جمهور، پروژه‌های خوبی در استان تعریف شده و فعالیت‌های زیادی در بخش تعاون صورت گرفته و مصوبات یکی پس از دیگری در حال انجام است.
به گفته وی با برطرف شدن مشکلات و موانع موجود بر سر راه و اجرای پروژه‌های بزرگ بیش از پیش شاهد شکوفایی استان خواهیم بود.
معاون عمرانی استاندار گلستان توفیق در اجرای برنامه‌ریزی‌ها و حل مشکلات استان را در گرو تقویت تعاونی‌ها دانست و گفت: تعاونی‌ها با جلب و جذب مردم و ساماندهی نیروها و توانمندی‌های اقشار مختلف نقش بسزایی در پیشبرد امور کشور در جنبه‌های مختلف دارند.
دادبود تاکید کرد: هیچ توسعه‌ای در کشور اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه مردم وارد میدان شوند و خود اداره و کنترل امور مربوط به خود را در دست گیرند.
وی به ساماندهی تعاونی‌های مسکن در یک سال اخیر در گلستان اشاره کرد و افزود: آماده شدن و افتتاح 414 واحد مسکن مهر در سه شهر کردکوی و کلاله و گنبدکاووس نشان بارز زحمات و پیگیری‌های تعاونی‌های مسکن مهر استان است.
وی تصریح کرد: بخش تعاون استان حرکت‌ها و فعالیت‌های خوبی را آغاز کرده است که ثمرات آن در آینده‌ای نه‌چندان دور به کام همه تعاونگران می‌نشیند

۳۰ آبان ۱۳۸۹ ۲۰:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید