مشاهده خبر

وزیر تعاون: تصمیم وزارت تعاون برای رفع مشکل اشتغال جدی است

وزیر تعاون: تصمیم وزارت تعاون برای رفع مشکل اشتغال جدی است
وزیر تعاون گفت: وزارت تعاون مصمم است که مشکل اشتغال را در کل کشور به صورت علمی و اساسی رفع کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، محمد عباسی دوشنبه شب در جمع پرسنل ادارات تعاون استان با اشاره به اینکه برپایی قسط و عدل آرمان جامعه اسلامی است، اظهار داشت: تاسیس و تشکیل تعاونی‌ها یکی از بهترین و علمی‌ترین شیوه‌هایی است که می‌تواند عدالت اقتصادی را در جامعه محقق کند.
وی با اشاره به سخنی از مقام رهبری در تأیید و تاکید بر گسترش تعاونی‌ها در کشور افزود: رهبر معظم انقلاب نیز توسعه و ترویج تعاونی‌ها را بی‌بدیل‌ترین، منطقی‌ترین و اصولی‌ترین روش برای رسیدن به عدالت اجتماعی دانسته‌اند.
به گفته وی همه تعاونی‌ها و همه سازمان‌هایی که برای توسعه تعاونی‌ها در کشور تلاش می‌کنند، در حقیقت برای برپایی عدالت در جامعه می‌کوشند.
عباسی حرکت و فعالیت تعاونی را بدون حضور مردم بی‌معنا دانست و گفت: تعاون به معنای همگرایی و همدلی است و بدون حاکمیت روح جمعی بر این مجموعه‌ها، امکان توفیق در هیچ جنبه‌ای وجود نخواهد داشت.
وزیر تعاون با اشاره به سربلندی‌های متعدد مردم ایران از توطئه‌های مختلف دشمنان پس از پیروزی انقلاب خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم توفیقات ملت ایران در برابر نقشه‌های شوم دشمنان را در روزها و سال‌های پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تحلیل کنیم باید اعتراف کنیم که علاوه بر توفیقات الهی و یاری حضرت ولی عصر(عج)، تکیه بر ولایت و وجود روح همدلی و تعاون در آحاد جامعه دو علت اصلی پیروزی ملت ایران بوه است.
عباسی تاکید کرد: اصل وقوع انقلاب اسلامی و نیز هشت سال دفاع و ایستادگی در برابر دشمن متجاوز بر اساس تعاون بزرگ ملت ایران به دست آمد.
وی تصریح کرد: اگر قرار است بر اساس سند چشم‌انداز 1404 در همه جوانب فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و علمی رتبه اول منطقه را از آن کشور ایران کنیم چاره‌ای نداریم جز اینکه از دستمایه توفیقات گذشته که همان تعاون است بهره ببریم.
وی ادامه داد: در شرایطی که شیطان مدام بر طبل تفرق می‌کوبد و تلاش می‌کند تا در میان آحاد ملت ایران انشقاق ایجاد کند باید همگی در مواضع اقتصادی و اجتماعی به همراهی و همدلی برسیم و امور را بر اساس اصل تعاون به پیش ببریم.
عباسی با اشاره به توفیق گلستان در موضوع مسکن مهر خاطرنشان کرد: تا حدود یک سال پیش وضعیت مسکن مهر در گلستان دلگرم کننده نبود اما از حدود یک‌سال پیش تاکنون رشد و پیشرفت چشمگیری در این بخش حاصل شده و گلستان در مدتی کوتاه تبدیل به یکی از استان‌های پیشتاز کشور شده است.
وی این پیشرفت را حاصل تلاش‌های مسئولین استانی و حضور پررنگ تعاونی‌های مسکن مهر در استان گلستان عنوان کرد و افزود: در فرهنگ ایرانی و اسلامی بیش از هر چیز به جنبه اجتماعی بودن اعمال تأکید شده است به طوری که حتی آن دسته از عبادات که به جماعت انجام می‌شوند به درگاه خدا مقبول‌تر می‌افتند.
عباسی اظهار داشت: با توجه به همه این موارد باید پذیرفت که برای دستیابی به توسعه و موفقیت باید موضوع همدلی، همراهی و تعاون را بیش از همیشه جدی گرفت و بر آن ارزش گذاشت

۳۰ آبان ۱۳۸۹ ۲۰:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید