مشاهده خبر

ترویج فرهنگ تعاون در مدارس

ترویج فرهنگ تعاون در مدارس
وزیر تعاون ـ گفت: ترویج فرهنگ تعاون در مدارس را می‌توان از هم اکنون آغاز کرد تا دانش آموزان با حرکت‌های گروهی و کسب و کار جمعی آشنا شوند و این کار به فرهنگ سازی نیاز دارد. به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون محمد عباسی در نشست مشترک
وزیر تعاون ـ گفت: ترویج فرهنگ تعاون در مدارس را می‌توان از هم اکنون آغاز کرد تا دانش آموزان با حرکت‌های گروهی و کسب و کار جمعی آشنا شوند و این کار به فرهنگ سازی نیاز دارد. به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون محمد عباسی در نشست مشترک مدیران کل تعاون و روسای سازمان‌های آموزش و پرورش گفت: در راستای اجرای طرح تشکیل تعاونی‌های دانش آموزشی می‌توانیم از دیدگاه‌های فرهنگیان هم کمک بگیریم و این ایده‌ها به دبیر خانه کارگروه‌ها ارسال شود تا کارگروه‌ها نسبت به بررسی و تدوین دستورالعمل‌ لازم اقدام کنند.
عباسی با بیان اینکه در جریان این طرح بنا نداریم که یک کار آکادمیک را دنبال کنیم گفت: هدف ما این است که نتایج عملیاتی شدن طرح‌ هر چه سریعتر در بستر تعاون و آموزش و پرورش دیده شود .
وی با بیان اینکه از وزارت آموزش و پرورش که همواره ایده فرهنگ تعاون و مشارکت را در عرصه آموزش ترویج کرده می‌خواهیم تا نسبت به تحقق اهداف مورد نظر در این طرح همکاری کند ادامه داد: مدیران تعاونی‌های دانش آموزی از میان معلمان و فرهنگیان علم و دانش هستند، اگر آموزش و پرورش نسبت به مدیریت تعاونی ها برنامه و شیوه خاصی دارد می‌توان براساس شاخص‌های تعریف شده و قالب‌های مورد نظر آن اقدام کرد و هر زمانی نیز که بحث واگذاری مدارس آغاز شد، هر دو طرف نظارت کامل و دقیق خود را اعمال کنند.
وزیر تعاون در پایان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی ـ فناوری ریاست جمهوری به منظور تاسیس تعاونی‌های نخبگان ابراز امیدواری کرد: تشکیل تعاونی‌های مدارس و دانش آموزی نیز با مساعدت و حمایت وزارت آموزش و پرورش هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد تا روح تعاون و فرهنگ‌ تعلیم و تربیت در بستر مشترک به تعالی و پویایی دست یابد.
۱۵ اسفند ۱۳۸۷ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید