مشاهده خبر

تعاون یک نظام اقتصادی است که آثار و نتایج اجتماعی دارد

تعاون یک نظام اقتصادی است که آثار و نتایج اجتماعی دارد
تعاون یک نظام اقتصادی است که آثار و نتایج اجتماعی دارد و تمام مزایای اخلاقی و اجتماعی خود را در مسیر رشد و توسعه اقتصادی مبتنی بر مدنیت می گستراند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان،'حیدرعلی احمدی' فرماندار این شهرستان در مطلبی به مناسبت هفته تعاون اعلام کرد: هر تعاونی کانونی است از افرادی که پی برده اند از طرفی نیازهای یکسان دارند و از طرف دیگر این نیازمندیها را باتلاش دسته جمعی بهتر می توانند مرتفع سازند، تا با وسایل شخصی ضمن اینکه هرتعاونی کوشش مشترکی بمنظور تحقق بخشیدن، هدفی کاملاً منطبق با رفع نیازمندیهای مزبوراست.

این مطلب می افزاید: از دیدگاه اقتصادی تعاون وسیله ای برای کاهش هزینه است و ازتمام روشهای منصفانه ای که می تواند از مخارج کم کند استفاده می نماید.

در ادامه می خوانیم دانشمندان اقتصادی معتقدند که نظام سرمایه داری واقتصاد سودجویانه نتوانسته است رشته های مختلف فعالیتهای بشری را به نحوی در خود جذب کند که مدنیت امروز را به سوی تعالی که بشرپیوسته خواستار آن بوده است رهنمون شود، اما نظام تعاون به علت ماهیت خاص خود و عناصر دوگانه اقتصادی اجتماعی آن دارای مزایا و فضایلی ارجمندتر و والاتر از پیشرفتهای مادی و صرفاً اقتصادی جامعه بشری است.

این مطلب افزوده است: تعاون تمام مزایای اخلاقی واجتماعی خود را از مسیر رشد و توسعه اقتصادی بر روی مدنیت می گستراند ،این به شرطی است که اعضای تعاونی ایمان استوار از تعاون نشان دهند.

 

۱۸ شهریور ۱۳۸۹ ۱۱:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید