مشاهده خبر

استان گلستان رتبه اول تعاونی های برتر بانوان را دارا می باشد

استان گلستان رتبه اول تعاونی های برتر بانوان را دارا می باشد
معاون پژوهش، آموزش و کارآفرینی اداره کل تعاون گلستان اظهارداشت: استان گلستان رتبه اول تعاونی های برتر ملی بانوان را با یکهزار و 707 تعاونی دارا می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، عبداله نوروزی فرد' روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: همچنین این استان رتبه اول ثبت نام سامانه ای تعاونی های برتر را با ثبت 156 تعاونی در کشور کسب کرده است.
نوروزی فرد ادامه داد: کارجو، کارآفرین و سرمایه گذار مهمترین محور برای ایجاد اشتغال در تعاونی ها در برنامه توسعه و سند چشم انداز می باشد.
وی گفت: در این بخش، بنیاد توسعه کارآفرینی استان این حلقه مفقوده را با پالایش، دسته بندی، آموزش، مشاوره و سوق دادن به سمت تشکیل شرکتهای تعاونی اتصال می دهد.
به گفته نوروزی فرد، طی دو سال گذشته 38 هزار و 354 کارجو در بنیاد کارآفرینی استان ثبت شدند که 9 هزار و 783 نفر از مشاوره های این بنیاد بهره مند شده و 113 فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی شناسایی شده است.
این مسئول تعاون گلستان ادامه داد: ثبت پنج تعاونی در سطح دانش بنیان در رشته های عمران، کشاورزی و مدیریت و احداث دفاتر مشاوره تشکل های دانش بنیان و تشکیل تعاونی های دانشگاهی و آموزشگاهی و عمران و توسعه روستایی از اقدامات سال جاری بوده که توسعه آنها ادامه می یابد.
نوروزی فرد افزود: با راه اندازی صندوق ضمانت سرمایه گذاری در بخش تعاون، مشکلات تسهیلاتی این بخش نیز تضمین می شود.

۱۱ شهریور ۱۳۸۹ ۱۳:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید