مشاهده خبر

150 شرکت تعاونی قرض الحسنه روستایی در گلستان در حال شکل گیری است

150 شرکت تعاونی قرض الحسنه روستایی در گلستان در حال شکل گیری است
معاون تشکیل و توسعه تعاونی های اداره کل تعاون گلستان گفت: 150 شرکت تعاونی قرض الحسنه روستایی در 150 روستای استان درحال شکل گیری است که به عنوان پایلوت در کشور اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، "حسین ابراهیمی" در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بعد از تشکیل این تعاونی ها در استان، این اقدام در سطح 29 استان دیگر تعمیم می یابد.
وی افزود: برای تشکیل هر یک از این تعاونی ها 10 میلیون ریال اختصاص یافته و این تعاونی ها برای 150 نفر در استان اشتغال ایجاد می کنند.
ابراهیمی ، زمان بهره برداری از این تعاونی ها را، تا پایان سال جاری اعلام کرد.
به گفته وی، در راستای برنامه سال 89 مقرر شده 549 تعاونی در استان تشکیل شود که از ابتدای سال جاری تاکنون 341 تعاونی در استان به ثبت رسیده است.
وی، زمینه فعالیت این تعاونی ها را بیشتر در بخش کشاورزی، صنعت، خدمات و گردشگری عنوان کرد.
ابراهیمی اقدامات دیگر این معاونت در سال جاری را ورود تعاونگران به بخش خرید گندم استان بیان کرد و گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت بازرگانی حدود 15 هزارتن گندم توسط تعاونی های استان در سال جاری خریداری شده است.
معاون اداره کل تعاون گلستان افزود: در حال حاضر مجوز ساخت دو سیلوی گندم 30 هزارتنی نیز در کلاله و گنبد توسط شرکتهای تعاونی های استان صادر شده است.
ابراهیمی گفت: برای تجهیز تعاونی ها نیز، ایران کد و شماره کالا برای شرکتها دریافت شده و 540 تعاونی در حال اخذ ایران کد هستند و این اقدام همچنان ادامه دارد.
وی همچنین افزود: تشکیل تعاونی های فراگیر ملی در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و ابلاغ اصل 44 و با هدف کمک به فقر زدایی و حمایت از سه دهک پایین جامعه است.
به گفته ابراهیمی ، براین اساس دو طرح مجتمع یک میلیون قطعه ای مرغ گوشتی و دامداری یک هزار راسی از پرو‍ژه های مهم در حال احداث در قالب شرکت تعاونی فراگیر در استان می باشد.
وی اضافه کرد: استقرار نرم افزارهای مالی در تعاونی ها، ارائه سیستم حساب رسی به تعاونی ها، راه اندازی شرکت تعاونی فراگیر مشاوره "رامشاد" برای پروژه های کشاورزی با عضویت 250 نفر از فارغ التحصیلان و راه اندازی شش تعاونی دانش بنیان از دیگر اقدامات و برنامه های در دست اجرای این معاونت در سال جاری می باشد.

۲۶ اَمرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید