مشاهده خبر

رشد صددرصدی شرکت های تعاونی استان گلستان از آغاز دولت نهم تا کنون

رشد صددرصدی شرکت های تعاونی استان گلستان از آغاز دولت نهم تا کنون
مدیرکل تعاون استان گلستان از رشد صددرصدی تعاونی های استان از آغاز دولت نهم تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، علیرضا بصیری گفت: از ابتدای سال 77 تا سال 84 تعداد تعاونیهای استان گلستان چهار هزار و 257تعاونی با اشتغال 20هزار و320نفر بوده که از سال 85 تا کنون به هشت هزار و343 تعاونی رسیده است.

وی افزود: یک هزارو 707 تعاونی در استان مربوط به بانوان است که عمدتا در بخش کشاورزی فعالیت می کنند.

مدیر کل تعاون گلستان تصریح کرد: تسهیلات پرداختی به تعاونی های استان از سال 77تا84 چهار میلیارد و 524 میلیون ریال بوده که در طول دولت نهم این رقم به 9میلیارد و 424 میلیون ریال رسیده است.

بصیری، واگذاری سهام عدالت با ثبت تعاونی ها را یکی از اقدامات ارزشمندی دانست که از سال 86 در استان آغاز شده و گفت: تا کنون 910 هزارو 227 نفر از اعضای تعاونی های استان گلستان سهام عدالت دریافت کرده اند.

وی افزود: برنامه تامین مسکن مهر نیز از اساسی ترین فعالیتهای دولت نهم بوده که در راستای تحقق اهداف تعیین شده در قانون بودجه به منظور تامین مسکن اقشار کم در آمد و توانمند سازی آنان و همچنین نوسازی در ساخت وساز مسکن در قالب 121 تعاونی با عضویت 22هزار و500 نفر در استان آغاز شد.

به گفته بصیری، در حال حاضر تعداد متقاضیان ثبت نام شده در این طرح 73 هزار و 317 نفر می باشد که 12 هزار و 829 نفر از افراد واجد شرایط در قالب تعاونی به سازمان مسکن و شهر سازی معرفی شده و تا کنون پنج میلیارد و 125 میلیون ریال تسهیلات برای آماده سازی واحدهای مسکونی آنها از سوی تعاون پرداخت شده است.  

۲۴ تیر ۱۳۸۹ ۱۱:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید