مشاهده خبر

تشکیل شرکت تعاونی فراگیر توسعه صنایع دستی استان گلستان

تشکیل شرکت تعاونی فراگیر  توسعه صنایع دستی استان گلستان
مدیرکل تعاون استان گلستان از تشکیل شرکت تعاونی فراگیر صنایع دستی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، بصیری در نشست هم اندیشی تشکیل شرکت تعاونی فراگیر توسعه صنایع دستی استان گفت: مهترین هدف تعاونیهای صنایع دستی باید ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و ارتقا کیفیت تولیدات این بخش باشد. وی خاطر نشان کرد:اشتغال پایدار در جامعه زمانی پدیدار خواهد شد که تعاونی های فعال به نحو مطلوبی نقش آفرینی نمایند.

بصیری، تعاون را یکی از ارکان توسعه پایدارجامعه عنوان کرد و افزود: با توجه به اصل 43و44 قانون اساسی و همچنین تاکیداتی که در دین مبین اسلام و آیه شریفه"وتعاونوالبروتقوی" نسبت به کار جمعی و گروهی شده است می توان استنباط کرد که کار تعاون و تعاونیها از جایگاه ویژه ای هم در تعلیمات دینی و هم در مناسبات روزمره ما برخوردار است .

وی افزود: برای پررنگ کردن توانمندیهای هنرمندان استان باید روحیه کار تعاونی وجمعی را در بین آنان تقویت کنیم و با ایجاد و راه اندازی بازارچه صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه های مشترک، سهمی در رشد و توسعه این صنعت داشته باشیم.

مدیرکل تعاون استان با اشاره به تسهیلات سال 89 در بخش تعاون گفت: خوشبختانه اعتبارات و تسهیلات خوبی برای بخش تعاون در نظر گرفته شده که امیدواریم با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری 10 تا 15 درصد از این اعتبارات برای توسعه بخش صنایع و حمایت از هنرمندان هزینه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز گفت: 16 هزار هنرمند صنایع دستی عضو تعاونی های فراگیر صنایع دستی در استان هسنند.

فریدون فعالی افزود: در راستای حمایت از هنرمندان و صنعتگران گلستانی، شرکت تعاونی فراگیر صنایع دستی تشکیل می شود.

فعالی بیان داشت: این تعاونی راهکار مناسبی جهت رفع مشکلات تولید محصولات صنایع دستی، بازاریابی و دریافت تسهیلات ارائه شده، که دراین راستا با ایجاد بازارچه های صنایع دستی می توان  ضمن ایجاد فضای مناسب جهت بهره مندی گردشگران، زمینه فروش و درمدزایی را فراهم آورد.

 وی همچنین به ایجاد بازارچه صنایع دستی به مساحت دوهزار مترمربع در کمربندی گرگان اشاره داشت و افزود: با ایجاد تعاونی فراگیر و بازارچه صنایع دستی، زمینه حمایتهای مالی و تسهیلاتی ایجاد شده و صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی این استان از مزایای حمایتی دولت بهره مند می شوند.

 فعالی اظهار امیدواری کرد: تا سفر سوم ریاست جمهوری به استان گلستان، این تعاونی فراگیر شکل گرفته و بازارچه صنایع دستی استان گلستان راه اندازی شود.

شرکت تعاونی فراگیر ملی نوعی تعاونی متعارف یا سهامی عام است که برای فقرزدایی از سه دهک پایین درآمدی جامعه و با عضویت 70 درصدی این افراد تشکیل می شود و عضویت سایر افراد در این تعاونی آزاد است.

۲۳ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید