مشاهده خبر

تشکیل اولین تعاونی های توسعه روستایی در شهرستان آق قلا

تشکیل اولین تعاونی های توسعه روستایی در شهرستان آق قلا
رئیس اداره تعاون شهرستان آق قلا از تشکیل 10 تعاونی توسعه روستایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون اسیتان گلستان، حسین اسلامی با بیان اینکه 10 تعاونی روستایی کار خود را آغاز کردند، خاطر نشان کرد: تشکیل تعاونی های روستایی با هدف حذف واسطه گری، ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و اجرایی نمودن بهتر موضوعات عمرانی و خدماتی دولت به روستاییان صورت گرفته است.

وی کاهش تصدی گری دولت را یکی دیگر از اهداف تشکیل تعاونی خواند و افزود: تشکیل تعاونی ها، تحکیم مشارکت های مردمی در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی را به دنبال دارد.

رئیس اداره تعاون شهرستان آق قلا  ضمن تاکید بر تحقق اهداف سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی گفت: به منظور ایجاد اشتغال و قرار دادن وسایل کار در اختیار کسانی که قادر به کارند اما سرمایه کافی ندارند، اقدام به تشکیل تعاونی های توسعه روستایی در آق قلا کردیم.

اسلامی مهمترین موضوعات فعالیت این تعاونی ها اشاره و تصریح کرد: تعاونیهای توسعه روستایی در زمینه های تولید و خرید و فروش محصولات کشاورزی مانند گندم و جو، انجام امورات عمرانی و خدماتی به روستاها و ارائه تسهیلات قرض الحسنه به روستاییان خصوصا جوانانو فارغ التحصیلان دانشگاهی، فعالیت می کنند.

 

۲۲ تیر ۱۳۸۹ ۰۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید