مشاهده خبر

150 طرح تعاونی گلستان تسهیلات دریافت می کنند

150 طرح تعاونی گلستان تسهیلات دریافت می کنند
مدیرکل تعاون گلستان گفت: در سال جاری 500 میلیارد ریال برای اجرای 150 طرح تعاونی در استان تسهیلات در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، علیرضا بصیری افزود: با رایزنی های صورت گرفته 50 درصد این تسهیلات از اعتبارات استانی و 50 درصد آن توسط وزارتخانه و از اعتبارات بانک توسعه تعاون پرداخت خواهد شد.

وی بر تشکیل کمیته بحران تعاون تاکید کرد و افزود: این کمیته برای رفع مشکلات تعاونی های در حال رکود می تواند کارساز باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخشی از تعاونی های زیرمجموعه اتاق تعاون و اتحادیه ها راکد هستند که باید با تدبیر و برنامه ریزی مدون در جهت فعال سازی این تعاونی ها اقدام کنیم.

 

مدیرکل تعاون گلستان گفت: باید کلیه امور اجرایی به اتاق تعاون و اتحادیه ها واگذار شود که متأسفانه این کار در استان و هم در کل کشور روند خوبی نداشته است اما باید تمامی تلاش خود را بکار بگیریم تا بتوانیم از ظرفیتهای بخش تعاون استفاده کنیم.

 

بصیری یادآورشد: اداره تعاون باید در تقویت اتحادیه ها و تعاونی ها بکوشد و نقش نظارتی را در اجرای امور داشته باشد.

 

مدیرکل تعاون گلستان گفت: با این کار علاوه بر رسیدن به اهداف بلند مدت در بخش تعاون، به اشتغالزایی نیز کمک خواهد شد و اگر مجموعه بزرگ تعاون بتوانند با همدلی، اتحاد و همبستگی فعالیت کنند بطور قطع باعث ارتقا جایگاه این بخش در جامعه می شوند.

 

بصیری خاطرنشان کرد: باید از توان و پتانسیل نیروها و پرسنل در بخش تعاون بیشترین بهره را ببریم هر چند بخش تعاون نسبت به سایر بخشها از لحاظ تعداد نیروها محدودیت دارد اما راندمان کاری بالایی دارند.

 

وی به تفاهمنامه منعقد شده بین اداره کل تعاون و اتاق تعاون در استان گلستان اشاره کرد که واگذاری امور تصدی گری اداره کل به اتاق و اجرای ماده 57 قانون بخش تعاون، انجام و اجرای اقدامات مربوط به تعاونیهای استان گلستان، خدمات رسانی اتاق بر اساس وظایف مربوط در قوانین و مقررات بخش تعاون از جمله مفاد آن است.
۱۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۸:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید