مشاهده خبر

شرکت تعاونی گردشگری در گلستان ایجاد شود

شرکت تعاونی گردشگری در گلستان ایجاد شود
مدیرکل تعاون گلستان گفت: یکی از کارهایی که باید در استان صورت بگیرد ایجاد شرکت تعاونی گردشگری است تا بتوان با استفاده از پتانسیل طبیعی استان اقداماتی که باید در زمینه های تفریحی و گردشگری صورت بگیرد، انجام شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، بصیری افزود: یکی از این اقدامات ایجاد شهر بازی مدرن در شهر گرگان است که علیرغم وجود امکانات و سرمایه گذاران این اتفاق نیفتاده است.

 

وی در خصوص بحث اشتغال نیز خاطرنشان کرد: از سال 89 این امر نیز بر وزارت تعاون محول شده که کار ثبت نام و پالایش آن در استان توسط اداره کل تعاون انجام می شود و امیدواریم بتوانیم برای اشتغال حدود شش هزار نفر در سال بسترسازی نمائیم.

 

بصیری یکی از نقایص فراروی کار تعاونی ها را عدم وجود کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی عنوان کرد و افزود: بنیاد توسعه کارآفرینی و اتحادیه ها دارای ظرفیت بالایی هستند ولی متأسفانه بدلیل عدم اطلاع رسانی دقیق و کافی بعضاً در حاشیه قرار می گیرند، از اینرو باید در فکر ایجاد کمیته فرهنگ و اطلاع رسانی برای تعاونی ها باشیم.

 

وی اظهار داشت: همچنین عدم وجود روزنامه در استان یکی دیگر از معضلات ماست که می توان از طریق استفاده از ظرفیت های موجود این نقیصه را برطرف نمود. در خصوص مرکز جمع آوری و بازیافت روزنامه ها نیز باید شرکت تعاونی مرتبط آن در استان شکل بگیرد تا هم بحث اشتغالزایی و کارآفرینی به سمت پیشرفت سوق داده شود و هم از توانمندی های استان به نحو احسن بهره برداری شود.

 

وی تأکید کرد: باید از حالت تک بعدی خارج شویم و در برخورد با اتحادیه ها انعطاف و تعامل بیشتری داشته باشیم و روحیه ایثار و فداکاری را باید بین تعاونی ها و تعاونگران ارتقاء دهیم و خواسته ها و منافع گروهی را بر منافع شخصی ترجیح دهیم.
۱۳ تیر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید