مشاهده خبر

همایش تعاون و کارآفرینی از دیدگاه اسلام در گرگان برگزار شد.

همایش تعاون و کارآفرینی از دیدگاه اسلام در گرگان برگزار شد.
همایش تعاون و کارآفرینی از دیدگاه اسلام با حضور مهندس عظیمی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور، حجت الاسلام و المسلمین پناهیان و برخی از مدیران و مسئولین استانی عصر روز پنج شنبه در گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان، در این همایش بصیری، مدیر کل تعاون استان گفت: گلستان دارای هشت هزار و 343 تعاونی است و از این لحاظ رتبه پنجم را در تشکیل تعاونی های کشور داراست. هم چنین گلستان با یک هزار و 707 تعاونی بانوان رتبه نخست را در کشور دارد.

وی افزود: اداره کل تعاون استان توانست در سال گذشته با اقدامات گسترده ای که در بحث تشکیل و ثبت تعاونی ها انجام داده رتبه سوم را در کشور کسب نماید که این ثمره تلاش و کار مجموعه تعاون است. بصیری با اشاره به پرداخت تسهیلات بنگاه های زودبازده تصریح کرد: تاکنون حدود 63 میلیارد تومان و از محل بانک توسعه تعاون بالغ بر سه میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است. در بحث آموزش نیز مدیرکل تعاون استان گلستان گفت: در راستای تحقق اهداف سازمانی به چهار هزار و 66 نفر در بخش تعاون آموزش داده شد. همچنین در سه ماهه اول سال جاری، یکصد و 20 تعاونی در استان تشکیل شده که از این حیث استان رتبه اول را در کل کشور کسب نموده است. بصیری در پایان اظهار امیدواری کرد: در بحث اشتغال نیز همانند سایر بخشها از جمله مسکن مهر که پیشرفت های خوبی داشته بتوان گامهای بلندی برداشت.

در ادامه عظیمی مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور نیز، به نقش نیروی انسانی در توسعه پایدار کشور اشاره کرد و افزود: یکی از ارکان اصلی در توسعه پایدار جوامع، نیروی انسانی آن است که بعنوان سرمایه و پشتوانه اصلی در بخش تعاون نیز به شمار می رود. وی گفت: با توجه به وظایف جدیدی که در بحث اشتغال به این وزارتخانه محول شده باید تمامی ابزارها و امکانات تجمیع شده و اولویت سازی شود که نیازمند حمایت مسئولین و مجلس محترم است تا سرمایه بانک توسعه تعاون قبل از پایان برنامه پنجم به 20 هزار میلیارد تومان برسد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با بیان اینکه باید توانمندی و ظرفیت تعاونی ها افزایش یابد، خاطرنشان کرد: در بحث تعاون خدمات ارزنده ای بخصوص در دولت نهم و دهم صورت گرفته است که در طول 5 سال حدود 1650 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات به بخشهای مختلف اعطاء شده و میانگین سرانه اشتغال هم 5/4 میلیون تومان بوده که این رقم در مقایسه با 15 سال قبل، 10 برابر رشد داشته و این نشان از توجه ویژه دولت به فرهنگ و جایگاه تعاون است. در پایان نیز حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در خصوص جایگاه تعاون و فرهنگ آن از دیدگاه اسلام بیاناتی را یادآوری نمودند.

۳۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید