مشاهده خبر

هشت هزار میلیارد ریال به بنگاه های زودبازده گلستان پرداخت شد

هشت هزار میلیارد ریال به بنگاه های زودبازده گلستان پرداخت شد
مدیرکل تعاون گلستان میزان کل اعتبارات پرداخت شده به بنگاه‌های زودبازده را هشت هزار و 640 میلیارد ریال اعلام کرد.

علیرضا بصیری افزود: از مجموع این مبلغ 640 میلیارد ریال سهم اداره تعاون و 30 میلیارد ریال نیز سهم بانک توسعه تعاون بوده است.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار موجود، حدود 24 درصد از تعاونی‌های ثبت شده در استان غیرفعال است و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تلاش خواهیم کرد تا این تعداد از تعاونی‌ها را فعال کرده و با کمک تسهیلات، آنها را از حالت رکود خارج کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 300 هزار نفر از مردم، عضو تعاونی‌های استان هستند، بیان کرد: این تعداد اعم از اعضای شرکت تعاونی سهام عدالت و سایر تعاونی‌ها هستند.

 

مدیرکل تعاون استان گلستان درباره نحوه ارائه تسهیلات به تعاونی ‌ها خاطرنشان کرد: بر اساس اصل 13 و 14 قانون اساسی وزارت تعاون موظف است که تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تعاونی‌ها قرار دهد و در همین راستا و به منظور ارائه خدمات سریعتر به مردم این وزارتخانه اقدام به راه‌اندازی بانک توسعه و تعاون کرده است.

 

بصیری یادآور شد: هدف از ایجاد بانک توسعه و تعاون، حمایت و توسعه بخش تعاون بوده است به گونه‌ای که در حال حاضر 70 درصد تسهیلات این بانک مختص شرکتهای تعاونی و 30 درصد مربوط به بخش آزاد است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای احیا و توانمندسازی تعاونی‌ها، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تاسیس شد که از جمله اقدامات خوب وزارت تعاون در این بخش بوده است.
 

مدیرکل تعاون استان گلستان اظهار داشت: همچنین در پایان سال گذشته نیز با پیگیری‌های که صورت گرفت 50 میلیارد ریال اعتبارات ویژه برای گلستان منظور شد که با توجه به معرفی طرحها به بانک،‌ تسهیلات مورد نیاز اجرای طرحها قابل پرداخت است.
۲۲ خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید