مشاهده خبر

مدیرکل تعاون گلستان خبرداد:ثبت‌نام 27 هزار گلستانی در سایت اشتغال وزارت تعاون

مدیرکل تعاون گلستان خبرداد:ثبت‌نام 27 هزار گلستانی در سایت اشتغال وزارت تعاون
مدیرکل تعاون استان گلستان گفت: از زمان اعلام رسمی سایت اشتغال وزارت تعاون تاکنون 27‌ هزار گلستانی جویای کار در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند.
علیرضا بصیری در جمع کارآفرینان شهر گرگان افزود: از این تعداد، 31 درصد بدون درج مدرک تحصیلی، سه درصد بی‌سواد، 21 درصد با مدرک زیر دیپلم، 20 درصد دیپلم، هفت درصد فوق دیپلم، 14درصد لیسانس، یک درصد فوق لیسانس و سه درصد نیز از قشر دانشجو بوده‌اند.
وی تصریح کرد: این سایت از فروردین ماه از طریق رسانه‌ها اعلام شده و افراد جویای کار می‌توانند با مراجعه به سایت پرتال تعاون با ذکر رشته تحصیلی و مدرک خود ثبت نام کنند.
مدیرکل تعاون استان گلستان یادآور شد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه‌ها به امضا رسیده است، با تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان این افراد می‌توانند اشتغالزایی کرده و از درآمد برخوردار باشند.
بصیری ادامه داد: همچنین بنیاد توسعه و کارآفرینی و تعاون نیز در استان شکل گرفته هست و موضوع سرمایه‌گذار کارآفرین و کارجو نیز در دست بررسی است که افراد جویای کار بتوانند در گرایش‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و معدنی کار کنند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: کارمندان دولت دارای کد پرسنلی نمی‌توانند مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره شرکت‌های تعاونی باشند اما می‌توانند به عضویت این تعاونی‌ها درآیند.
به گفته وی در تعاونی‌های کارمندی، کارمندان دولت می‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضوی از هیئت مدیره نیز حضور داشته باشند.
مدیرکل تعاون استان گلستان همچنین در ادامه با اشاره به تعاونی‌های اعتباری موجود در استان تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی، در حال حاضر حدود 45 تعاونی اعتبار در استان وجود دارد که از این میان 25 تعاونی فعال هستند.
وی اضافه کرد: طبق سیاست‌های بانک مرکزی این تعاونی‌ها در سه دسته بانک، بانک قرض‌الحسنه تعاونی‌ها و موسسات اعتباری مالی به فعالیت می‌پردازند.
بصیری درباره نظارت اداره کل تعاون بر تعاونی‌های اعتباری خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون در مورد تعاونی‌های اعتباری مربوط به استان به مردم تضمین می‌دهد چون نظارت کافی بر عملکرد این تعاونی‌ها صورت می‌گیرد.
۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۶:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید