مشاهده خبر

معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی: کارگاه‌های ناایمن تعطیل می‌شوند/ حمایت دولت از مشاغل سخت

معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی: کارگاه‌های ناایمن تعطیل می‌شوند/ حمایت دولت از مشاغل سخت
معاون روابط کار وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی گفت: در طرح جدید دولت، کارگاه‌هایی که به مسائل ایمنی توجهی نکنند تعطیل می‌شوند.
سید حسن هفده تن، ظهر سه شنبه، در بازدید از معدن تخت مینودشت، ایمنی و سلامت نیروی کار را خط قرمز دولت تدبیر و امید بیان کرد و گفت: در زنجیره تولید، برای کارگاه های پر خطر که ریسک بالای حوادث دارند و احتمال فوت در آن ها زیاد است مدل جدیدی طراحی شده است.

وی بیان کرد: در این طرح و در مرحله اول برای اطمینان خاطر کارفرمایان از بخش دولتی شروع کردیم و هر کارگاه یا شرکت تولیدی که ضوابط ایمنی را رعایت نکند و تجهیزات مناسب و ایمن نداشته باشد تعطیل می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه کارفرمایان به مسائل ایمنی توجهی ندارند، از این پس درباره این بخش حساسیت ویژه ای خواهیم داشت.

هفده تن تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده یک میلیون نفر را در سال آموزش های ایمنی خواهیم داد.

وی یادآور شد: سعی می کنیم با استفاده از امکانات دولت و شرایطی مانند بخشودگی مالیاتی در نوسازی ناوگان ایمنی و ماشین آلات ورود پیدا کنیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: متاسفانه کارگران سخت کار مانند معدن از نظر حقوق هم کمترین درآمد را دارند و تلاش ما این است که با کاهش قیمت تمام شده تولید، دستمزدها را بالا ببریم.

وی درباره بیمه بیکاری هم اظهار کرد: هرگاه شرکتی به علت اصلاح ساختار یا مشکلات نقدینگی کارفرما، مجبور به تعدیل نیرو شود سعی می کنیم بیمه بیکاری را برقرار کنیم.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۳۵
خبرگزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید