مشاهده خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: 394 تشکل کارگری و کارفرمایی فعال در گلستان وجود دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: 394 تشکل کارگری و کارفرمایی فعال در گلستان وجود دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: 394 تشکل کارگری و کارفرمایی فعال در استان وجود دارد.
امرالله عباسی صبح امروز در نشست صمیمی تشکل‎های تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزیر تعاون اظهار کرد: استان گلستان یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد 52.1 درصد جمعیت شهری و 47.9 درصد جمعیت روستایی هستند.

وی تصریح کرد: 243 هزار کارگر در استان گلستان وجود دارد که در 46 هزار و 760 کارگاه در استان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان 12.8 درصد است، افزود: تعداد کارگاه‎ها با اشتغال 10 نفر در استان محدود است و تنها 321 کارگاه با اشتغال 10 نفر در استان وجود دارد.

عباسی با بیان اینکه 10 هزار و 900 تعاونی در استان گلستان وجود دارد، افزود: در استان 52 اتحادیه داریم که از این تعداد 16 اتحادیه فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: 700 هزار نفر در استان گلستان مستمری دریافت می‎کنند و تعداد کل بیمه‌شدگان  در استان یک میلیون و 320 هزار نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه بیش از 37 هزار نفر خانوار زیرپوشش صندوق بیمه هستند، ادامه داد: 41 هزار نفر در استان گلستان آموزش فنی و حرفه‎ای دیده‎اند.

عباسی با بیان اینکه 70 هزار نفر در استان گلستان زیرپوشش بهزیستی هستند، گفت: 120 هزار نفر در استان از سبد غذایی برخوردارند.

394 تشکل کارگری و کارفرمایی فعال در گلستان وجود دارد

وی با بیان اینکه 394 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان فعال هستند، تصریح کرد: تشکل‎های کارگری و کارفرمایی با توجه به شرایط سال‎های گذشته نقش مهمی در مهار اختلاف‎ها بین کارگران و کارفرمایان داشته‎اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: به همت دستگاه‎های اجرایی و استانداری توانستیم در سال 170 هزار نفر را در گلستان بیمه سلامت کنیم.

عباسی خاطرنشان کرد: صندوق بیمه روستایی در استان گلستان 100 درصد محقق شده است و توانستیم خانواده‎هایی که زیرپوشش بیمه‎ نبودند را بیمه کنیم.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید