مشاهده خبر

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی: کارت هوشمند برای معلولان کشورصادرمی شود

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی: کارت هوشمند برای معلولان کشورصادرمی شود
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: کارت هوشمند معلولان، بر اساس عملکرد و توانایی هر معلول در کشور صادر می شود.
دکتر علی ربیعی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در گنبدکاووس افزود: در این کارت نه تنها نوع خدمات رسانی به معلول و سابقه عملکرد آنان مشخص می شود بلکه این کارت ها نیز قابل برنامه ریزی است. وی گفت: وزارت رفاه به عنوان متولی سیاست های رفاهی کشور در گام بعدی، برای تمامی افرادی که تحت پوشش لایحه حمایتی و یا حتی خیریه بخش خصوصی قرار دارند نیز کارت های خاص صادر می کند تا خدمات این افراد متناسب با نیاز عرضه شود. 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در خصوص طرح های حمایتی مصوبات دولت در ارتباط با جامعه معلولان گفت: از اغاز فعالیت دولت تدبیر و امید افراد معلول بر اساس توانایی طبقه بندی و شناسایی شدند و در مراکز فنی و حرفه به انان اموزش داده شده اند. وی افزود: تاکنون برای 25 هزار معلول و 13 هزار زنان سرپرست خانوار نیز پس از اموزش های لازم از طریق فنی و حرفه ای و پرداخت وام های خوداشتغالی صندوق توسعه تعاون شغل ایجاد شده است. 

وی ازافرادی که دارای صنوف مختلف تولیدی و فروش می باشند خواست دست ساخته های افراد تحت پوشش بهزیستی را در کنار تولیدات خودشان به فروش برسانند. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس مصوبه و ابلاغ دولت افرادی که در بخش های تولیدی ، صنعتی و فعالیت های درامدی مشغول هستند در صورتی که برای سازمان بهزیستی هزینه کنند ، پرداختی های آنان جزو هزینه مالیاتی محسوب می شود. 

ربیعی همچنین در خصوص معافیت سربازی جوانان در صورت ازدواج با معلولان گفت: بر اساس لایحه دولت پسرانی که با دختران معلول ازدواج کنند در مرحله اول از معافیت پنج ساله سربازی بهره مند می شود و پس از آن معافیت انان به دائم تبدیل خواهد شد. 

وی در خصوص رفتن کودکان به کانون خانواده ها گفت: بر اساس طرحی که در دولت به تصویب رسید در اختیار گرفتن فرزندان در کانون خانواده آسان و تسهیل شده است. 

به گفته وی، بر این اساس، کودکان با نظارت غیرمحسوس مددکاران در کانون خانواده ها زندگی کنند و حتی نزدیکان و خویشاوندان درجه دو و سه کودک نیز می توانند با فرزند خواندگی کودکان از کمک های مالی بهزیستی بهره مند شوند. 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین در خصوص حمایت از جامعه معلولان در استان های محروم کشور گفت: بر اساس دستور رییس جمهوری ظرف این ماه و ماه های آینده وسایل توانبخشی در اختیار معلولان استان های محروم قرار خواهد گرفت. 

ربیعی در خصوص راه اندازی مراکز توانبخشی در استان گلستان نیز گفت: فعالیت های بهزیستی از دولتی به سمت بهزیستی جامعه محور و خانه محور حرکت کرده است و بر این اساس این مراکز در شهرستان ها با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است. 

وی افزود : با توجه به منابع موجود امسال برای مراکز شبانه 20 درصد و برای مراکز روزانه نیز 25 درصد افزایش هزینه پیش بینی شده است. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بهره برداری چند طرح در حوزه ورزش کارگران و مراکز معلولان زیرپوشش بهزیستی ، کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی، بازدید از مجموعه های ورزشی،فرهنگی در دست ساخت و برگزاری نشست هایی با تشکل های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران ادارات شهرستانی و شرکت در نشست شورای اداری به گلستان سفر کرده است. 

ربیعی را در این سفر دو روزه، دو تن از معاونان وزیر در بخش تعاون و روابط کار و روسا و مسوولان سازمان های بهزیستی، بیمه سلامت، صندوق کار آفرینی و امید، مرکز تحقیقات و بهداشت کار، ورزش و صندوق بیمه روستاییان و عشایر همراهی می کنند 
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۲۹
خبرگزاری جمهوری اسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید