مشاهده خبر

مدیر فنی طرح ملی تکاپو:طرح تکاپو در 6 استان کشور اجرا می‎شود/ هدف «تکاپو» اشتغال تک‎بعدی نیست

مدیر فنی طرح ملی تکاپو:طرح تکاپو در 6 استان کشور اجرا می‎شود/ هدف «تکاپو» اشتغال تک‎بعدی نیست
مدیر فنی طرح ملی تکاپو از اجرای این طرح در شش استان کشور خبر داد و گفت: در استان‎های سمنان، کردستان، خوزستان، کرمانشاه و خراسان‌رضوی به صورت پایلوت طرح تکاپو اجرا می‎شود.

علیرضا طهمورثی در سومین جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: طرح تکاپو پس از امکانسنجی در استانهای گلستان و کهگیلویه و بویراحمد نیز اجرا میشود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در راستای ایجاد اشتغال توسط دستگاههای مختلف اجرایی انجام میشود، تصریح کرد: بنا داریم تمامی تکپروژهها تحت تاثیر طرح تکاپو قرار بگیرند تا به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

مدیر فنی طرح ملی تکاپو بر لزوم همکاری دستگاههای اجرایی استان برای موفقیت طرح تاکید کرد و افزود: در انتهای هر سال هر اقدامی که در راستای توسعه کسب و کار صورت بگیرد به صورت آمار اشتغال بیان میکنیم اگر مسئولان استان در این راستا همکاری کنند طرح تکاپو بیش از 90 درصد به موفقیت خواهد رسید.

طهمورثی بیان داشت: دولت توجه ویژهای به استان گلستان که از ظرفیتهای متعددی برخوردار است داشته و اکنون استان گلستان در مسیر مطالعات اولیه طرح است و شاخصهایی که به دنبال آن هستیم شاخصهای واقعی استان است و صرفا به آمار و ارقام تاکید نداریم.

وی توسعه فراگیر را یکی از مهم‌ترین رویکردهای طرح تکاپو برشمرد و بیان داشت: رستههای کسب و کار در حوزه شهری و روستایی خواهد بود با توجه به اینکه استان گلستان یک استان کشاورزی است پیشبینی میکنیم که این طرح در حوزه روستایی با توجه به مزیتهای موجود موفقتر باشد.

مدیر فنی طرح ملی تکاپو گفت: مدل این طرح خوشهای، زنجیره ارزش، توسعه اقتصاد منطقهای یا پیمانکار فرعی نیست چراکه اینها ادبیات توسعه هستند، مدل طرح تکاپو یکپارچهسازی است و شروع کار ما شناسایی مزیتها در گام نخست است.

طهمورثی با تاکید بر اینکه هدف «تکاپو» اشتغال تکبعدی نیست، ابراز داشت: کسب و کار باید منجر به اشتغال پایدار شود، در این زمینه رسانهها باید اقدامات موثری انجام دهند، ما همچنان در عرصه اطلاعرسانی مشکل داریم که رسانهها لازم است در این راستا جدیتر ورود کنند.

۲۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید