مشاهده خبر

توانایی های بانوان با انقلاب اسلامی شکوفا شد

توانایی های بانوان با انقلاب اسلامی شکوفا شد
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: توانایی های بانوان همزمان با انقلاب اسلامی شکوفا شده است.
حجت الاسلام سید علی طاهری شب گذشته در همایش جایگاه و هویت زنان در جامعه و تعاونی در گرگان افزود: بانوان در جامعه ما از توان بالایی برای پیگیری مسائل اقتصادی و رفع این مشکلات برخوردار هستند و این توانایی ها با انقلاب اسلامی شکوفا شده است.
وی با اشاره به وظیفه فطری و الهی بانوان، افزود: وظیفه فطری بانوان مدیریت خانواده است اما آنها کارهای دیگری را نیز انجام می دهند.
حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه مدیریت خانواده کاری سخت و با اهمیت است، تصریح کرد: نادیده گرفتن کار خانم خانه دار خطرناک و برای اجتماع مضر است.
وی در ادامه آمادگی خود را برای رفع مشکلات موجود بانوان در استان اعلام کرد.
علیرضا بصیری، مدیرکل تعاون گلستان نیز در این همایش گفت: بخش تعاون زمینه مناسب را برای استفاده بهینه از شکوفایی استعدادهای بهینه زنان با تشکیل تعاونی های بانوان فراهم کرده است.
وی افزود: در حال حاضر در صورت عضویت 70 درصدی بانوان در یک تعاونی، تعاونی بانوان تشکیل خواهد شد.
بصیری با اشاره به تاریخچه ی تشکیل تعاونی های بانوان، با بیان اینکه نخستین تعاونی بانوان در سال 67 با 14 عضو در استان تشکیل شد، تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار و 707 تعاونی بانوان با 14 هزار و 577 نفر در استان فعالیت می کنند و رتبه اول کشور را دارند.
وی با بیان اینکه 20 درصد تعاونی های استان را تعاونی بانوان تشکیل می دهند، گفت: بیش از 85 درصد آنها در بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات و فرش دستبافت فعالیت می کنند.
محبوبه فدایی، مشاور مدیرکل تعاون گلستان در امور بانوان نیز در این همایش گفت: حضور زن در هر جامعه ای نشان دهنده پیشرفت در آن جامعه است.
وی با بیان اینکه تا سال گذشته اتحادیه بانوان در استان وجود نداشت، افزود: در حال حاضر در هر شهرستان یک اتحادیه بانوان تشکیل شده و فعالیت می کنند و به دنبال اتحادیه محوری و تعاونی های فراگیر نیز هستیم.
در این همایش اعضای تعاونی های بانوان استان حضور داشتند.
۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۳:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید