مشاهده خبر

دو طرح بزرگ تعاونی گلستان مورد پذیرش سرمایه گذاران خارجی قرار گرفت

دو طرح بزرگ تعاونی گلستان مورد پذیرش سرمایه گذاران خارجی قرار گرفت
مدیرکل تعاون گلستان گفت: دو طرح مهم ویژه استان شامل شرکت تعاونی عام فولاد گلستان در شهرستان بندرگز و شرکت تعاونی فراگیر ذوب آهن در حوزه اترک مورد پذیرش سرمایه‌گذاران خارجی قرار گرفت.

علیرضا بصیری در گفتگو با خبرنگار مهر در گرگان افزود: میزان اعتبار مورد نیاز این دو طرح حدود شش هزار میلیارد ریال بوده و برای هزار نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

وی اظهار داشت: در مجموع  156 طرح سرمایه‌گذاری بخش تعاون گلستان در همایش سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی و داخلی با عنوان "ائتلاف سرمایه در ایران" در استان فارس، ارائه شد.

 

وی خاطرنشان کرد: میزان حجم سرمایه گذاری برای این پروژه ها بالغ بر 12هزار میلیارد ریال می باشد که برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور در قالب یک بسته و سی دی ارائه شد .
 

بصیری بیان داشت:  پتانسیل‌های استان‌ از نظر اکولوژی و اقلیمی و بسترهایی که آماده است، موجب استقبال سرمایه‌گذاران شده است.

 

مدیرکل تعاون گلستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه آنطور که انتظار می رفت هیئت اعزامی استان به همایش شیراز توانست به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده و به صورت تیمی و جدا از بخشی‌نگری وارد مذاکره با سرمایه گذاران شود.

 

وی افزود: قرار است مذاکره نهایی با سرمایه‌گذاران خارجی برای جذب سرمایه در استان انجام گیرد و تلاش داریم تفاهمنامه فیمابین به امضای طرفین برسد.
 

مدیرکل تعاون گلستان بیان داشت: سال جاری 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای شرکتهای تعاونی استان نیاز است.

۶ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید