مشاهده خبر

150 شرکت تعاونی آموزشگاهی در گلستان تشکیل می شود

150 شرکت تعاونی آموزشگاهی در گلستان تشکیل می شود
مدیرکل تعاون گلستان گفت: در تلاش هستیم سال جاری حدود 100 تا 150 شرکت تعاونی آموزشگاهی در استان تشکیل شود.

علیرضا بصیری افزود: براساس تفاهنامه اولین شرکت تعاونی آموزشگاهی استان در آزادشهر تشکیل شد و روند ثبت شرکتهای تعاونی آموزشگاهی ادامه دارد.

وی اظهار داشت: طرح تعاونیهای آموزشگاهی در وزارت تعاون پیشنهاد شد و با تشکیل آن در سطح مدارس اعم از دبستان، راهنمایی و دبیرستان کل مجموعه دانش آموزان عضو آن مجموعه می شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: اعضا با سپرده گذاری های اندکی که دارند و با کمکهای بلاعوضی که تعاون به این تعاونیها می کند، مجموعه تعاونیهای خودگردان در مدارس راه اندازی می شود.

 

بصیری بیان داشت: به عنوان نمونه در این طرح، بوفه های مدارس به شکل تعاونی در می آیند و درآمد حاصل از آن به توسعه ساخت و ساز مدرسه کمک می شود.

 

مدیرکل تعاون گلستان بیان داشت: اجرای این طرح در ترویج و توسعه فرهنگ تعاون موثر است، زیرا وقتی یک دانش آموز با تعاون آشنا می شود بعد از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان اگر وارد بازار کار شد با این فرهنگ و مسائل اقتصادی آشنا می شود و می تواند در بخش آزاد کار کند.

 

وی یادآور شد: اعتقاد داریم برای ترویج فرهنگ تعاون باید از مهدهای کودک تا دانشگاه کار کرد تا هم فرهنگ اقتصادی جا بیفتد و هم ایجاد  اشتغال شود

 

بیش از هشت هزار و 300 شرکت تعاونی در گلستان ثبت شده است
۵ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید