مشاهده خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: هم‌گرایی خوبی بین تشکل‎های کارگری وجود دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: هم‌گرایی خوبی بین تشکل‎های کارگری وجود دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان هم‌گرایی بین تشکل‎های کارگری در استان را تحسین‎برانگیز خواند.

مهندس امرالله عباسی در نشست با نمایندگان جامعه کارگری استان گلستان اظهار کرد: نقش تشکلهای کارگری با توجه به تنگناهای موجود در آرامش فضای کسب و کار بر هیچکس پوشیده نیست.

وی تصریح کرد: سال گذشته با مهار تورم و مسائلی که از قبل وجود داشت فشار زیادی بر حوزه تولید تحمیل شد و کارفرمایان مستقیما فشار را روی بخش کارگری گذاشته بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: با توجه به ظرفیت استان و همکاری تشکلهای جامعه کارگری و بخش خصوصی این اطمینان وجود داشت به‌راحتی فضا را مدیریت کنیم تا فضای آرام کارگری به چالش کشیده نشود.

عباسی بیان داشت: استفاده از ظرفیت انسانی کارگران و نمایندگان مردم در خانه ملت سبب شد تا هم‌گرایی خوبی حاصل شده و فضا به‌درستی مدیریت شود.

وی با بیان اینکه هم‌گرایی خوبی بین تشکلهای کارگری استان وجود دارد، ابراز داشت: چشمانداز تشکلهای کارگری در گلستان رو به جلو است و در آینده این همافزایی افزایش خواهد یافت.

از حقوق کارگران دفاع شود

نماینده جامعه کارگری گلستان نیز در این جلسه با بیان اینکه اختصاص دادن یک روز به نام کار و کارگر چیزی از ارزشهای جامعه کارگری کم نمیکند، گفت: باید قوانینی که در اجرا مشکل دارد، یا قوانینی که راکد مانده و برخی نیز در حال تدوین است پیگیری و از حقوق کارگران دفاع شود.

سیدمحمد حسینی بر ضرورت پیگیری مسائل و مشکلات جامعه کار و تلاش تاکید کرد و افزود: بیمه تامین اجتماعی و سهام عدالت از جمله موضوعاتی هستند که نیازمند پیگیری است.

10 هزار تومان حق مسکن در فیش بازنشستگان کافی نیست

رئیس کانون بازنشستگان استان گلستان با بیان اینکه حقوق بازنشستگان باید هماهنگسازی شود، گفت: با وجود تورمی که در سال 1394 به وجود آمده افزایش حقوق بازنشستگان بسیار ناچیز است.

محمد کوهستانی بر لزوم پیگیری وام مسکن بازنشستگان، وام قرضالحسنه و وام دانشجویی تاکید کرد و بیان داشت: درنظر گرفتن 10 هزار تومان حق مسکن در فیش بازنشستگان کافی نیست.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید