مشاهده خبر

معاون مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان: گلستان 14 هزار فعال مشاغل خانگی دارد

معاون مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان: گلستان 14 هزار فعال مشاغل خانگی دارد
معاون اشتغال مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: بیش از 14 هزار نفر فعال مشاغل خانگی در گلستان هستند.

محمد رهبری در جمع کارآفرینان مشاغل خانگی با بیان اینکه بیش از 14 هزار نفر در مشاغل خانگی در سطح استان گلستان فعالیت دارند، اظهار کرد: تحقیقات نشان میدهد مشاغل خانگی نقش قابل توجهی در توسعه اشتغال و کارآفرینی در کشور ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از مزایای اشتغال خانگی این است که افراد به صورت تمام وقت و یا پاره وقت میتواند در خانه آن را ادارهکنند.

معاون اشتغال مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: اغلب این تصور وجود دارد مشاغل خانگی تنها در کشورهای فقیر و کمتر توسعه یافته رواج داشته اما آمارها نشان میدهد که کسب و کارهای خانگی و خوداشتغالی در خانه بخش قابل توجهی از نیروی کار کشورهای پیشرفته از جمله آمریکا را به خود اختصاص داده است.

رهبری خاطرنشان کرد: در سال 1998 دفتر نیروی کار آمریکا طی یک تحقیق میدانی اعلام کرد که حدود 1/6 میلیون یا شش درصد خانوارهای آمریکایی یک کسب و کار خانگی را اداره میکنند.

وی ادامه داد: کسب و کارهای خانگی بزرگ‌ترین گروه کسب و کار در استرالیا به حساب میآید به طوری که تقریبا 67 درصد کسب و کارهای کوچک و 58 درصد کل کسب و کار در این کشور را شامل میشود.

معاون اشتغال مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه مشاغل خانگی حدود نیمی از کسب و کارهای کوچک در انگلیس و 52 درصد فعالیت بخش خصوصی آمریکا را به خود اختصاص داده، اذعان کرد: در این کشورها هیچ تفاوتی میان کارمند بانکی که وظیفه خود را از طریق شبکه اینترنت و در خانه انجام میدهد با فردی که به طور مستقل کسب و کاری اینترنتی در خانه را به راه انداخته وجود ندارد و هر دو کسب و کار خانگی مشغول هستند.

رهبری خاطرنشان کرد: کاهش مصرف انرژی، ریسک کمتر کسب و کارهای خانگی، افزایش خلاقیت، صرفه‌جویی در هزینهها، کاهش ترافیک شهری، وضعیت زنان فارغالتحصیل، مشارکت خانواده، کمک به اقتصاد خانواده، کاهش هزینههای تولید، توسعه فرهنگ کار خانواده، پایداری خانواده، معافیت مالیاتی، سرمایه اندک برای شروع کسب و کار، تنوع، توجه مسائل شخصیتی و روانی، اعتماد به نفس، استقلال و احساس مفید بودن، خود مدیریتی، رهایی از مشکلات، کاهش نرخ بیکاری، کاهش آسیبهای اجتماعی از موضوعاتی که با راهاندازی کسب و کار مشاغل خانگی در کشور نهادینه میشود.

وی با بیان اینکه اثربخشی فعالیتهای مشاغل دانش خانگی در استان قابل ارزیابی نیست، گفت: اشتیاق به مشاغل خانگی بر اساس تسهیلات این بخش، نگرش مدیران استانی، عدم توجه به مباحث کارشناسی و صدور مجوزهای بخش مشاغل خانگی، نرخ سود مشاغل خانگی از موضوعاتی است که موجب انحراف فعالیتهای مشاغل خانگی در استان گلستان شده است.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید