مشاهده خبر

پدر علم آی تی ایران: : دانش یکی از اصول گمشده اقتصاد جامعه ما است

پدر علم آی تی ایران: : دانش یکی از اصول گمشده اقتصاد جامعه ما است
استاد دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه علم، فناوری و تحصیلات در نهایت اقتصاد را تشکیل می دهد،گفت: مسوولین بنگاه های اقتصادی تنها به دنبال نقدینگی نباشند، بلکه افزایش دانش را مد نظر قرار دهند، زیرا این مساله، گمشده امروز اقتصاد جامعه ما می باشد.

پروفسور جلالی روز پنجشنبه در نشست فعالان اقتصادی در طرح توسعه مشاغل دانش بنیان و حرفه ای محور در گرگان افزود: امروز جهان به سرعت در حال تغییر از سیستم های اقتصادی سنتی به سمت مشاغل دانش بنیان است و باید این مشاغل را بر اساس بازاریابی، اشتغال و افزایش دانایی پیگیری کنیم.

مشاور استاندار گلستان در فناوری اطلاعات اظهار کرد: صاحبان بنگاه های اقتصادی بدانند که هر چه دولت نقدینگی به پای صنایع بریزد، مشکل بنگاه ها حل نمی شود، بلکه باید نیروهای دانش بنیان در کنار مدیران صنایع حضور داشته باشند تا بتوانند با ایجاد بازارهای الکترونیکی و جهانی برای رونق اقتصاد بنگاه کمک کنند.

دکتر جلالی ادامه داد: مشاغل دانش بنیان نیاز و وابستگی به پول ندارند بلکه به عقل و دانش وابسته هستند و ما باید در این مشاغل بر اساس دانش به کارجو مزد و هزینه بدهیم.

استاد دانشگاه علم و صنعت کشور یادآور شد: برای اولین بار در کشور مشاغل دانش بنیان در استان گلستان مطرح شد و ما آن را در دانشگاه ها و در بین دانش آموختگان دانشگاهی توسعه دادیم.

وی خاطرنشان کرد: 613 نفر دانش آموخته از مناطق روستایی و دو هزار و 613 نفر از تحصیل کرده های مناطق شهری گلستان در این طرح شرکت کرده اند و مهندسی رایانه، فنپدر علم آی تی ایران: : دانش یکی از اصول گمشده اقتصاد جامعه ما است

استاد دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه علم، فناوری و تحصیلات در نهایت اقتصاد را تشکیل می دهد،گفت: مسوولین بنگاه های اقتصادی تنها به دنبال نقدینگی نباشند، بلکه افزایش دانش را مد نظر قرار دهند، زیرا این مساله، گمشده امروز اقتصاد جامعه ما می باشد.اوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی، عمران و معماری از رشته های تحصیلی با فراوانی بیشتر در بین شرکت کنندگان طرح است.

۵ دی ۱۳۹۳ ۲۳:۲۸
خبرگزاری ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید