مشاهده خبر

نماینده مردم گلستان در مجلس: زیرساخت صنعت مجازی در گلستان فراهم نیست

نماینده مردم گلستان در مجلس: زیرساخت صنعت مجازی در گلستان فراهم نیست
نماینده مردم غرب گلستان در مجلس در خصوص ایجاد اشتغال مجازی در این استان، گفت: در صنعت مجازی هیچ زیرساختی فراهم نیست.

محمدجواد نظریمهر در نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایهگذاری استان گلستان اظهار کرد: در راستای اشتغال مجازی یکسری افراد به میدان آمدند اما باید دید آیا زیرساخت لازم برای بکارگیری اینها وجود دارد.

وی تصریح کرد: ما در استان تاحدودی زیرساختهای کشاورزی، صنایع، ماهیان خاویاری و پنبه را داریم، اما در صنعت مجازی هیچ زیرساختی وجود ندارد.

36 هزار میلیارد واردات مرغ در کشور صورت گرفت

دبیر مجمع نمایندگان گلستان با بیان اینکه این استان آخرین رتبه اشتغال را در کشور دارد، گفت: تا زمانی که منابع مالی وارد تولید نشود همچنان با تورم مواجه خواهیم بود.

نظریمهر خاطرنشان کرد: باید نگاه مردم به سمت انرژی هستهای سوق داده شود با این رویکرد دستاوردها رشد صعودی خواهد داشت.

وی از وضعیت واردات مرغ در کشور ابراز نارضایتی کرد و افزود: 36 هزار میلیارد واردات مرغ در کشور صورت گرفت، دولت این طرح را با مجلس ارائه و مجلس نیز آن را مصوب کرد این اقدام یعنی ذبح شرعی دامداران و آبزیپروران که دود آن به چشم ملت خواهد رفت، یک زمان صنعت مرغ را چنان بالا آوردیم و اکنون آن را با خاک یکسان کردیم.

صنعت و کشاورزی در گلستان وضعیت خوبی ندارد

نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صنعت توریسم و گردشگری اشتغال مناسبی ایجاد میکند، یادآور شد: میگوییم اشتغال رشد کرده اما از آن طرف تعدادی از کارخانجات ورشکسته شدند، با این وضعیت نمیتوان اشتغال را به نقطه پایدار رساند.

نظریمهر با بیان اینکه داشتههای گلستان باعث توسعهیافتگی بانکها میشود، ابراز داشت: صنعت و کشاورزی در گلستان وضعیت خوبی ندارد استانهای دیگر از ما 37 سال جلوترند لذا باید داشتههای خود را تقویت کنیم.

وی بر لزوم حل کارشناسی مسائل استان گلستان تأکید کرد و گفت: باید افق نگاه خود را باز کنیم و ایجاد اشتغال را در استان جدی بگیریم، نباید گذاشت که اعتماد مردم به نظام خدشهدار شود، آنچه در راستای اشتغال در این کارگروه بحث شد فقط اشتغال مجازی بود و مباحث دیگر مانند گردشگری مورد غفلت واقع شده است.

امید بیکاران جامعه به دولتمردان است

نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وقتی در رابطه با انرژی هستهای شعار میدهیم که میتوانیم با یک گرم انرژی تولید کنیم تا برای کشور سودمند باشد این مسئله باید در سایر موارد نیز اثر بگذارد نه اینکه ماشینهای 70 سال پیش آمریکا را در کشور استفاده کنیم.

نظریمهر با بیان اینکه امید بیکاران جامعه به ما است، اضافه کرد: معضل بیکاری باید توسط دولت حل شود.

وی با اشاره به اینکه مرزهای گلستان هنوز در هالهای از ابهام قرار دارد، ابراز داشت: در بخش کریدور ریلی اینچهبرون نیز باید کارهای زیربنایی انجام شده را با ذکر آمارها به مردم اطلاعرسانی کنیم تا آنها در جریان روند کار قرار بگیرند.
۱ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۱۲
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید