مشاهده خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: نرخ بیکاری گلستان 10.7 درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: نرخ بیکاری گلستان 10.7 درصد است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، نرخ بیکاری این استان را تا پایان تابستان امسال 10.7 درصد اعلام کرد.

مهندس امرالله عباسی در نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایهگذاری استان گلستان اظهار کرد: جمعیت فعال جامعه 565 هزار و 778 نفر، جمعیت شاغل 505 هزار و 240 نفر و تعداد بیکاران استان 60 هزار و 538 نفر است.

وی با اشاره به اشتغال ایجاد شده توسط دستگاههای اجرایی استان تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با ایجاد یکهزار و 581 شغل بیشترین سهم را در اشتغالزایی داشت و ورزش و جوانان استان نیز با ایجاد یک شغل کمترین سهم را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

با همکاری بانکها 48 طرح اشتغالزایی در گلستان اجرا میشود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بر ضرورت اشتغال کیفی و پایدار تأکید کرد و افزود: یکی از شاخصهای مهم در حوزه پایداری اشتغال، افزایش تعداد بیمه شدگان در حوزه کارگری است که در این راستا اشتغال موثر ایجاد شد.

مهندس عباسی از تفاهمنامه همکاری با بانکها مبنی بر 285 میلیارد تومان در راستای توسعه اشتغال از محل منابع داخلی خبر داد و گفت: قرار شد قبل از اینکه پروندهها در حوزه کارشناسی مطرح و تأیید شود در اختیار بانکها قرار گرفته و پس از استعلام و صلاحیت فنی به نتیجه برسد.

به گفته وی؛ با همکاری بانکها 48 طرح با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان و اشتغالزایی 693 در استان ایجاد خواهد شد که 19 طرح صنعتی، 16 طرح میراث فرهنگی، هشت طرح کشاورزی و پنج طرح در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

مهندس عباسی بیان داشت: در این راستا بانک ملی 16 طرح، بانک سپه 10 طرح، بانک ملت پنج طرح، بانک رفاه پنج طرح، بانک صادرات سه طرح، بانک تجارت سه طرح، بانک کشاورزی دو طرح، بانک صنعت و معدن دو طرح و بانک توسعه تعاون دو طرح را مورد حمایت قرار میدهند.

آموزشهای فنی و حرفهای در حوزه کسب و کار کیفی نبوده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بر لزوم آموزش های فنی و حرفهای تاکید کرد و یادآور شد: سازمان آموزش و فنی و حرفهای نسبت به توسعه مشاغل دانش بنیان همکاری لازم را در اولویت دارد اما باید مهارتهای بخش کشاورزی و کیفی بودن آموزشها مد نظر قرار بگیرد.

عباسی ادامه داد: سازمان فنی و حرفهای باید علاوه بر مهارتهای آموزش در ارتقای مهارتهای کسب و کار نیز با جدیت ورود کند چراکه آموزش در حوزه کسب و کار کیفی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد درخواستهای رسیده به مراجع حل اختلاف و تعداد مقرریبگیران بیمه بیکاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 0.5 و دو درصد کاهش داشته است.

238 هزار و 32 بیمه شده تأمین اجتماعی در گلستان وجود دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از اشتغال 3 هزار و 479 نفر در استان خبر داد و گفت: یکهزار و 600 شغل برای آقایان و یکهزار و 800 شغل برای بانوان فراهم شد که نشان میدهد بازار اشتغال و تقاضای بازار کار حول محور بانوان است که این فرآیند تا پایان سال شدت بیشتری به خود خواهد گرفت.

مهندس عباسی افزود: 65 درصد ورودی و خروجی دانشگاههای استان را بانوان تشکیل میدهند که این مسئله نگرانی را در حوزه کسب و کار افزایش داده است.

وی از وجود 22 موسسه کاریابی در استان خبر داد و گفت: 19 موسسه کاریابی در استان فعال است که در این راستا یکهزار و 64 پرونده به یکهزار و 212 کارفرما معرفی شده است و تعداد افراد جویای کار جذب شده در بنگاهها 3 هزار و 65 گزارش شده است.

عباسی با بیان اینکه 238 هزار و 32 بیمه شده تامین اجتماعی در گلستان وجود دارد، گفت: در پایان سال 1392 9 ماه سال جاری 4 هزار و 560 نفر به این آمار اضافه شده است


نهمین-جلسه-کارگروه-اشتغال-آذرماه-93--5


نهمین-جلسه-کارگروه-اشتغال-آذرماه-93--4


نهمین-جلسه-کارگروه-اشتغال-آذرماه-93--3


نهمین جلسه کارگروه اشتغال-آذرماه 93-2


نهمین جلسه کارگروه اشتغال-آذرماه 93-1 .

۱ دی ۱۳۹۳ ۰۷:۴۲
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید