مشاهده خبر

داوری کردن بهترین راه حل مشکلات تعاونیهاست

داوری کردن بهترین راه حل مشکلات تعاونیهاست
دادیار دادسرای ویژه روحانیت گلستان گفت: از طریق داوری، مشکلات تعاونیها به بهترین نحو حل می شود زیرا که مرز مورد قبول هر دو طرف است و با آن سلسله رسیدگی به شکایات ادامه می یابد.

"شهواری" در همایش "نظارت و بازرسی در تعاونیها" در محل کانون فرهنگی هنری "طه" گرگان افزود: در غیر این صورت شورای حل اختلاف گزینه خوبی برای حل مشکلات تعاونیها خواهد بود و در آنجا نیز مشکلات با صلح و سازش رفع می شود.

به گفته وی، یکی از فعالیتهایی که بازرسان باید به طور مستمر دنبال کنند ، نظارت بر نحوه اداره امور تعاونیها است یعنی هیئت مدیره و مدیرعامل نباید به حال خود رها شده بلکه باید فعالیت آنها تحت نظارت قرار گیرد.

شهواری گفت: رسیدگی به حسابها، دفاتر، اسناد و تزارنامه از وظایف دیگر بازرسان است که برای امنیت یک مجموعه انجام می شود.

وی ادامه داد: بازرسان باید اهداف اصلی بخش و مدیران را مدنظر قرار داده و اقدامات انجام شده را براساس آن ارزیابی کنند و همچنین رسیدگی به شکایات اعضا و انعکاس آن به مجمع عمومی را مد نظر داشته باشند.

شهواری، توجه به کیفیت رسیدگی به شکایات در بخش تعاونی را از مسایل مهم عنوان کرد و گفت: این مساله باید به دو صورت عمومی و اختصاصی بررسی شود و پیرامون آنها اقداماتی را انجام داد.

وی گفت: بازرسی امری جدی و ضروری در هر بخش است و بخش تعاون نیز یکی از ارکانی است که نظارت بر آن لازم است و آنچه در آن اهمیت دارد، وظایف بازرسان و بازرسی می باشد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۰۸:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید