مشاهده خبر

بازرسان از ارکان اصلی تعاونیها هستند

بازرسان از ارکان اصلی تعاونیها هستند
مدیرکل تعاون گلستان، بازرسان را از ارکان اصلی بخش تعاون دانست که آموزش و آگاهی آنها به وظایف می تواند این بخش را در دستیابی به اهداف بلند مدت یاری کند.

 "علیرضا بصیری" در همایش "نظارت و بازرسی در تعاونیها" در محل کانون فرهنگی هنری "طه" گرگان افزود: بازرسان، نمایندگان ویژه ادارات تعاون در شرکتها هستند که وظیفه خطیر نظارت بر 76 درصد از تعاونیهای فعال استان را برعهده دارند که کاری بسیار سخت است.

به گفته وی، بخش تعاونی دولتی کوچک است که بازرسان به عنوان قوه قضائیه باید نظارت دقیق بر اعمال هیئت مدیره و مدیرعامل آن داشته باشند.

بصیری ادامه داد: کمبود منابع مالی، اختلاف اعضا و آموزش پایین از مشکلات فراروی شرکتهای تعاونی است که بازرسان می توانند به هدایت ورفع مشکلات آنان کمک کنند.

بصیری با اشاره به اینکه دهه چهارم انقلاب دهه عدالت و پیشرفت است و تمام امور باید به دست مردم انجام شود، گفت: برای دستیابی به توسعه اقتصادی، دست یاری از شرکتهای تعاونی، تولید و توزیع و بویژه مسکن طلب می کنیم.

در ادامه این همایش، مدیرکل راهبردی حسابرسی و بهبود روشهای مالی تعاونیهای وزارت تعاون و دادیار دادسرای ویژه روحانیت گلستان به ایراد سخن پرداختند و پیرامون مباحث حقوقی بازرسان نیز سخنرانی شد و مدعوین همایش که تعاونگران و بازرسان بخش تعاون استان گلستان بودند با نحوه فعالیت سامانه جامع نظارت تعاون آشنا شدند.

 

۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید