مشاهده خبر

مهندس عباسی: 50 میلیارد ریال برای بیمه طرح اشتغال دانش بنیان گلستان نیاز است

مهندس عباسی: 50 میلیارد ریال برای بیمه طرح اشتغال دانش بنیان گلستان نیاز است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در حاشیه سفر رییس جمهور به گلستان گفت: در فاز اول اجرای طرح اشتغال دانش بنیان در گلستان که استان پایلوت کشور است، 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

امر اله عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: برای فاز اول این طرح پس از برگزاری دوره های آموزشی و توانمند سازی دانشجویان در نهایت دو هزار و 120 نفر انتخاب شدند و به عنوان کارجوی آماده کار معرفی شدند.

وی بیان کرد: بخشی از بیمه این افراد با کارفرما و بخشی هم با دولت است که اعتبار پیش بینی شده برای بیمه توسط دولت در حدود 50 میلیارد ریال است و امیدواریم این اعتبار در سفر دولت دیده شود.

عباسی در ادامه با اشاره به طرح های اداره کار در سفر هیات دولت به استان گفت: در حوزه ورزش جامعه کارگری سه طرح در دست اجرا داریم که اگر بتوانیم از ره آورد سفر برای این طرح ها استفاده کنیم هم جامعه کارگری و هم کارفرمایی استان از آن بهره مند می شوند.

وی افزود: این سالن ها در کلاله، بندرترکمن و کردکوی است که سالن بندر 20 درصد، کلاله 35 و کردکوی 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چون سالن های کلاله و بندرترکمن در مناطق محروم است امیدوار هستیم بتوانیم اعتبارات لازم را برای این طرح ها کسب کنیم.

عباسی در ادامه تکمیل ساختمان اداره کل تعاون و کار را در سایت اداری را از دیگر طرح های اولویت دار نام برد و گفت: این طرح 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار داریم در این سفر اعتباری برای تکمیل و تجهیز آن در نظر گرفته شود چون اداره شهرستان که در مرکز شهر است وضعیت مناسبی ندارد.

وی تکمیل دانشکده تحصیلات تکمیلی بخش تعاون را از دیگر طرح های این اداره کل نام برد و گفت: این دانشکده در راستای توسعه فرهنگ اقتصاد تعاون در حال ساخت است و در سه رشته اقتصاد تعاون، کارافرینی و حقوق در رشته کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد.

عباسی افزود: این دانشکده در محل دانشگاه جامع استان در حال ساخت است که تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴
خبرگزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید