مشاهده خبر

طرح به ظرفیت رسانی تعاونیهای موجود کشور اجرا می شود

طرح به ظرفیت رسانی تعاونیهای موجود کشور اجرا می شود
معاون پژوهش، آموزش و کارآفرینی تعاونیهای وزارت تعاون گفت: برای بررسی و رفع مشکلات کوچک تعاونیهای موجود و راکد، طرح به ظرفیت رسانی تعاونیهای موجود کشور اجرا می شود تا بستر ایجاد اشتغال در کشور پایدار بماند.

دکتر "غلامحسین حسینی نیا" شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست با کارکنان اداره کل تعاون گلستان در باره وضعیت تعاونیهای راکد در کشور گفت: آخرین وضعیت و دلایل رکود آنها احصاء شده است که برخی از این تعاونیها مستحق منحل شدن هستند و بخش اعظم آنها استحقاق این را دارند که به چرخه تولید برگردند.
وی اظهار داشت: با اجرای طرح به ظرفیت رسانی تعاونیهای موجود، مشکلات تعاونیهایی که از مشکلات کوچک رنج می برند، رفع می شود.
حسینی نیا، همچنین از برگزاری جشنواره ملی تعاون و رسانه در سال جاری خبر داد و گفت: سال گذشته جشنواره ملی تعاون و رسانه در تبریز برگزار شد که موجب تعامل میان وزارت تعاون و ادارات کل با صدا و سیمای مراکز استانها شد و امسال نیز بناست این جشنواره در حوزه رسانه های نوشتاری برگزار شود که رسانه های برتر در حوزه تعاون معرفی می شوند.
وی از رسانه ها به عنوان یار بی بدیل برای ترویج فرهنگ تعاون یاد کرد و متذکر شد: تلاش وزارتخانه این است که از ابزار رسانه برای توسعه فرهنگ تعاون استفاده کند.
حسینی نیا در ادامه افزود: از زمان ابلاغ اصل 44 قانون اساسی تاکنون زمینه ها و بسترهای این قانون در قالب تشکل سازی و نهادسازی برای دستیابی به سهم 25 درصدی در اقتصاد ملی در وزارت تعاون ایجاد شده است.
وی ادامه داد: تشکیل بانک توسعه تعاون، راه اندازی صندوق ضمانت تعاون برای اشتغال فارغ التحصیلان، تهیه و تدوین تعاونیهای سهامی عام و فراگیر از جمله اقدامات دیگری است که در جهت تحقق اهداف اصل 44 قانون اساسی مبنی بر دستیابی به 25 درصد سهم تعاون در اقتصاد کشور انجام شده است.
به گفته وی، جهش مورد نظر در این زمینه، نیازمند جهت دهی و سمت دهی اعتبارات موجود کشور به سمت تعاونیهاست.
معاون وزیر تعاون با اعلام اینکه اعتبارات موجود کفایت توسعه بخش تعاون را نمی کند، اظهار داشت: علی رغم ایجاد بانک تعاون، تمام بانکهای کشور موظفند از بانک تعاون و بخش تعاونی حمایت کنند و در فصل سوم ماده 9 اصل 44 آمده است که سهم تمام دستگاههای اجرایی در دستیابی به سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد ملی مشخص شود که در حال حاضر این سند در وزارت تعاون آماده شده است.
به گفته وی، 25 درصد، سهم اقتصاد ملی است و تمام بخشهای خصوصی و دولتی باید سهم و نقش خود را در این زمینه ایفا کنند و وزارت تعاون، تسهیل گر و پرچمدار این سهم می باشد.
مدیرکل تعاون استان گلستان نیز در سخنی کوتاه متذکر شد: سهم بخش تعاون در اشتغال گلستان چهار هزار نفر می باشد.
بازدید از بخشهای تعاونی گلستان هدف سفر یکروزه معاون وزیر تعاون به استان گلستان بوده است.

۲ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۰۹:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید