مشاهده خبر

استاندار گلستان: بی‌قرار بیکاری جوانان استان هستم / فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حرفه بلد نیستند

استاندار گلستان: بی‌قرار بیکاری جوانان استان هستم / فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حرفه بلد نیستند

استاندار گلستان با اشاره به مراجعات مردم به استانداری در خصوص بیکاری جوانان تحصیلکرده، گفت: نسبت به بیکاری جوانان استان بیقرار هستم.

حسن صادقلو امشب در مراسم گردهمایی جمعی از ثبت‌نام کنندگان طرح کارورزی مشاغل دانش‌بنیان حوزه ict دانش‌آموختگان جویای کار استان گلستان در راستای اشتغال فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شده بود، اظهار داشت: این طرح نیاز به روح هم‌نوایی و مشارکت همه جانبه دارد.

استاندار گلستان با تأکید بر اینکه به نتیجه رسیدن این طرح، یک‌طرفه نیست و نیازمند همت، باور و یقین و کار و عملیات شرکت کنندگان در طرح و مسئولین استانی و کشور است، تصریح کرد: خاستگاه این طرح تعداد زیاد جوانان بیکار استان بود.

وی افزود: آثار بیکاری جوانان در مسائل فرهنگی قابل مشاهده بود، احساس پوچی خودشان و نگرانی خانواده‌ها هم از زاویه عدم درآمد و هم عدم اشتغال فرزندانشان قصه‌های پرغصه‌ای بود که ما را بر آن داشت این پروژه را طرح‌ریزی کنیم.

صادقلو متذکر شد: برای رفع مشکل بیکاری جوانان نمی‌توانستیم به منابع محدود دولتی چشم بدوزیم چرا که استخدام دولتی ممکن نبود و از طرفی نیز نمی‌توانستیم به سمت ایجاد کارخانه برویم چرا که این نیز طرحی بلندمدت بود که پاسخگوی این نسل از جوانان بیکار نبود؛ بنابراین بهترین و سریع ترین کار با بیشترین بهره‌وری روی آوردن به سمت مشاغل دانش بنیان بود.

استاندار گلستان با بیان اینکه در این طرح چندهزار مهندس جویای کار ثبت نام کرده‌اند، گفت: مهندس باید اشتغالزا باشد و عدم اشتغال یک مهندس غیر قابل باور است و این نشان می‌دهد فارغ التحصیلان ما حرفه بلد نیستند و از طرفی حرفه و علم در شرایط تقابل به سر می‌برند، از این رو در طرح مذکور حرفه آموزشی را جزو اصول قرار دادیم.

صادقلو در ادامه از دیگر مزایای این طرح به اجرای آن در حوزه ی ict اشاره کرد و یادآور شد: دنیا در سایه ict بسیاری از مسائل مربوط به اشتغال خود را حل کرده و ما نیز در این پروژه عظیم با تمام وجود به صحنه آمدیم و در سطح ملی نیز پشتیبانی می‌شویم.

استاندار گلستن در پایان ابراز امیدواری کرد در سایه همت جمعی بتوانیم در راستای اشتغال‌آفرینی، پاسخ مطالبه به حق جوانان را بدهیم.

 
۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۰۴
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید