مشاهده خبر

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس:مجلس مغایرت های قانون کار را اصلاح کند

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس:مجلس مغایرت های قانون کار را اصلاح کند

حقوق کارگران مطابق با تورم باشدنماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس گفت: در قانون کار و کارگر مغایرت ها وجود دارد و مجلس باید تلاش کند این قوانین را اصلاح کند.

عبدالکریم رجبی  در جشن بزرگداشت هفته کار و کارگر استان گلستان اظهار داشت: کار یعنی جهاد در راه خدا و کسی که کار گر است در واقع یک جهاد گر است.

وی تصریح کرد: ارزش معنوی مقام کار گر از بوسیدن دست کارگر توسط پیامبر اکرم مشخص می شود کارگران مانند مجاهدین هستند که در جبهه و جنگ با دشمنان مبارزه می کنند.

بار اصلی تحقق شعار سال بر دوش جامعه کارگری است

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارگران همان قشر زحمت کش جامعه هستند که در هشت سال دفاع مقدس از شرف و ناموس مملکت دفاع کردند، خاطرنشان کرد: در دوران سازندگی با زحمات کارگران بود که پله های توسعه در کشور درنوردیده شد.

رجبی با بیان اینکه بار اصلی تحقق شعار سال تحت عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بر دوش این قشر از جامعه قرار دارد، اذعان کرد: نیاز است که به تولید داخل توجه داشته باشیم و توسعه کشور در دستان آبله بسته کارگران قرار دارد.

وی با بیان اینکه در مقابل این همه نقش آفرینی کارگران، باید مسئولان قدم هایی بر دارند ، متذکر شد: در قانون کار و کارگر مغایرت ها وجود دارد و مجلس باید تلاش کند این قوانین را اصلاح کند .

آینده خوبی برای کار گران قابل تصور است/ آمار بیکاری گلستان منطقی نیست

نماینده مردم مینودشت به برخی از قانون های مصوب برای حمایت از کارگر اشاره کرد و گفت: مرخصی 9 ماهه برای مادران شاغل یکی از قانون های است که در حمایت از خانم های شاغل وضع شده که متاسفانه اجرایی نشده است و حوزه نظارت باید پیگیر این موضوع باشد.

وی با بیان اینکه حقوق کارگران باید مطابق با تورم باشد، متذکر شد: حقوق متناسب با تورم در طی این 30 سال اتفاق نیفتاده است ولی خوشبختانه در دولت تدبیر و امید قدم های خوبی بر داشته شده است و از این نظر آینده خوبی برای کار گران قابل تصور است .

رجبی به وضعیت بیمه و درمان کارگران اشاره کرد و گفت: تأمین درآمد سازمان تامین اجتماعی با کسری از حقوق شما اصولی و منطقی نیست و این موضع باید مورد بحث و کارشناسی قرار بگیرد و این مشکلات حل شدنی است .

نماینده مردم مینودشت با بیان اینکه مرکز آمار بیکاری استان را تنها چهار درصد اعلام کرده، افزود: این آمار با واقعیت امر منطقی نیست و استان گلستان در حوزه اشتغال دچار مشکلات فراوانی است.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید