مشاهده خبر

نماینده ولی‎فقیه در گلستان تاکید کرد:اقتصاد باید تولیدمحور باشد نه وارداتی‎محور

نماینده ولی‎فقیه در گلستان تاکید کرد:اقتصاد باید تولیدمحور باشد نه وارداتی‎محور

نماینده ولی‎فقیه در گلستان با تاکید بر اینکه رونق اقتصاد و تولید یک ضرورت مهم است، گفت: اقتصاد باید تولیدمحور باشد نه وارداتی‎محور چراکه این مسئله آسیب جدی به تولیدات داخل می‎زند.

آیت‎الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در جمع کارگران شهرستان گرگان اظهار داشت: اقتصاد کشور شرایط خوبی ندارد، برنامه‎هایی که در گذشته انجام می‎شد به جای اینکه اقتصاد ما را بر مبنای تولیدمحوری پیش ببرد وارداتی‎محور بود و سرمایه‎های این مملکت کارگر چینی را سرپا نگه می‎داشت.

وی با بیان اینکه هفته کار و کارگر فرصت مناسبی برای قدردانی از دست‎اندرکاران مسائل اقتصادی، کار و تلاش است، تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شد و چندسالی است که رهبری به مسائل اقتصادی مستقیما اشاره و تاکید دارند نشان می‎دهد که این مهم باید موردتوجه قرار بگیرد.

نماینده ولی‎فقیه در گلستان ادامه داد: در شرایط امروز کشور آنچه باید به آن توجه شود مسائل اقتصادی است، روزی دشمنان جنگ نظامی را بر کشور ما تحمیل می‎کردند و هشت سال ما را درگیر جنگ نظامی کردند اما وقتی دیدند که موثر واقع نشد وارد عرصه مسائل اقتصادی شدند تا کشور ما را از پای درآورند.

نورمفیدی با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ در هر کشوری از مسائل بسیار مهم و پیچیده آن محسوب می‎شود، خاطرنشان کرد: اقتصاد جامعه‎ای که خراب شود نزدیک به این است که به کفر برسد، آدم فقیر دین و ایمان ندارد و این مسئله برگرفته از حدیث نبوی است.

وی افزود: ما مثل کمونیست‎ها نیستیم که اقتصاد را زیربنای همه چیز بدانیم اما از بیان رسول خدا (ص) این طور استفاده می‎شود که اقتصاد بسیار مهم است حتی در ایمان انسان نیز تاثیر می‎گذارد.

سرمایه به تنهایی در پیشرفت اقتصادی موثر نیست

نماینده ولی‎فقیه در گلستان با تاکید بر اینکه مسائل اقتصادی با یک نفر، 10 نفر و یا هزار نفر حل نمی‎شود، ابراز داشت: همه باید دست به دست هم دهند تا مسائل اقتصادی به شرایط مطلوبی برسد.

نورمفیدی با بیان اینکه همه باید دعا کنیم تا دولت در حل مشکلات اقتصادی موفق شود، یادآور شد: سرمایه، کارگر و احترام به منزلت کارگر و کارفرما از مسائلی است که در تولید اثرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه به تنهایی کارساز نیست، گفت: اگر سرمایه با کار توأم نباشد اوضاع اقتصاد کشور آشفته می‎شود لذا سرمایه به تنهایی در پیشرفت اقتصادی موثر نیست و کارگر نیز به تنهایی و بدون سرمایه نمی‎تواند استعدادهای خود را به فعلیت برساند.

 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۸:۰۰
خبرگزاری فارس(استان گلستان) |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید