مشاهده خبر

پدر علم آی‎تی ایران: نزدیک به 4 هزار گلستانی در سامانه استان مجازی ثبت‎نام کردند

پدر علم آی‎تی ایران: نزدیک به 4 هزار گلستانی در سامانه استان مجازی ثبت‎نام کردند

پدر علم آیتی ایران از ثبتنام 3 هزار و 850 نفر گلستانی در سامانه کارجویان استان مجازی خبر داد.

علیاکبر جلالی ظهر امروز در نخستین نشست هماندیشی فعالان اقتصادی در طرح توسعه مشاغل دانشبنیان استان گلستان اظهار داشت: نزدیک به چهار هزار نیروی انسانی با مدرک فوق دیپلم به بالا در گلستان وجود دارد که ترکیب آن در تمام شهرهای استان توزیع شده است.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح توسعه مشاغل دانشبنیان زمینه اشتغال صدردصد فارغالتحصیلان بیکار را فراهم خواهیم کرد، افزود: اگر بتوانیم در اجرای طرح مذکور موفق عمل کنیم برای تاریخ ایران یک حرکت جمعی دانشبنیان به یادگار خواهیم گذاشت.

جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد مقاومتی باید شناخته شود

مشاور استاندار گلستان در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه دانش و دانایی یکی از موضوعات اساسی در کشور محسوب میشود، تصریح کرد: مشکلی که در کشور وجود دارد این است که مشاغل مختلف بر مبنای دانشبنیان نیست افرادی که در تولید نقشآفرین هستند باید صاحب فکر و اندیشه باشند چراکه مصداق اجرای دانشبنیان، تحولآفرینی است.

جلالی با اشاره به اینکه جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد مقاومتی باید شناخته شود، ادامه داد: بسیاری از کارها را میتوان در چارچوب اقتصاد مقاومتی پیش برود.

وی بر ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی آن اقتصادی است که به یک ملت این امکان را میدهد حتی در شرایط فشار رشد و شکوفایی داشته باشد.

تنها راه توسعه اقتصاد مقاومتی توسعه مدیریت دانش و مشاغل دانشبنیان است پدر علم آیتی ایران یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی را در بهبود شاخصههای مقاومت اقتصادی، رشد و پویایی در عرصههای مختلف یاد کرد و بیان داشت: دستیابی به اهداف سند چشمانداز 20 ساله با توجه به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی با رویکرد جهادی، انعطافپذیر، فرصت ساز، مولد و درون زا قابل تحقق است.

جلالی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور باید در جایگاه جهانی حرف برای گفتن داشته باشد، یادآور شد: پیشتازی اقتصاد دانشبنیان، پیادهسازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور، ساماندهی نظام ملی نوآوری به منظور ارتقای جایگاه جهانی کشور و افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانشبنیان از مسائلی است که باید با جدیت پیگیری شود.

 وی تنها راه توسعه اقتصاد مقاومتی را توسعه مدیریت دانش و توسعه مشاغل دانشبنیان برشمرد و گفت: مشکل اصلی در اقتصاد امروز کشور کمبود نیروی انسانی با دانش و مهارتهای روز دنیاست.


۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۹:۴۸
خبرگزاری فارس (استان گلستان) |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید