مشاهده خبر

جلسه صمیمی دیدار نخبگان جامعه کارگری استان گلستان با استاندار برگزار شد

جلسه صمیمی دیدار نخبگان جامعه کارگری استان گلستان با استاندار برگزار شد
دیدار نخبگان جامعه کارگری استان گلستان با استاندار گلستان ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان شماره یک استانداری گلستان برگزار شد.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

جلسه صمیمی نخبگان و مسئولان مرتبط با جامعه کارگری به مناسبت هفته کار و کارگر با حضور استاندار گلستان در سالن جلسات ساختمان شماره یک استانداری گلستان برگزار شد که در این مراسم این افراد با ارائه گزارش عملکرد از فعالیت‎ها و ظرفیت‎ها به بیان درخواست‎ها و مشکلات پرداختند.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی گلستان در این مراسم اظهار داشت: یکی از ایامی که فعالیت‎های گوناگون قشر کارگری و اداره‎های مرتبط با آن نمود پیدا می‎کند هفته کار و گارگر است.

وی ادامه داد: در این هفته گلچینی ار فعالیت‎ها و تلاش‎های گوناگون جامعه کارگری و دستگاه‎های متولی و مرتبط با این قشر با ارائه گزارش فعالیت و برنامه‎های پیش رو به نوعی اهمیت وجود قشر کارگر در جامعه را به نمایش می‎گذارند.

حسینعلی خواجه مظفری بیان کرد: اگر در جایی صحبت از کارگر و جامعه کارگری بشود، به نوعی می‎توان از آن کارگر ساده که در شبانه‎روز با انجام فعالیت‎های سخت کاری، اقدام به تهیه لقمه حلال برای خانواده خود میکند تا آن کارمند ارشد که در دستگاه‎های مرتبط با قشر کارگر در حال فعالیت است را جامعه کارگری دانست.

وی افزود: اگر بخواهیم به صورت اجمالی و گذرا به برخی از اقدامات تعاون،کارورفاه اجتماعی گلستان و دستگاه‎های همراه و همیشه در صحنه این اداره کل در هفته کار و کارگر و برخی اقدامات ماه‎های اخیر اشاره کنم می‎توان به دیدار جمع کثیری از جامعه کارگری استان با مقام معظم رهبری، دیدار با رئیس جمهور، برگزاری جلسه‎ در وزارتخانه و غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری برنامه های مختلف در واحدهای کارگری از جمله فعالیت‎ها و برنامه‎های فرهنگی در هفته کار و کارگر بوده است.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی گلستان ابراز داشت: در دیدار با رییس جمهور از یک تلاشگر نمونه استان گلستان تقدیر شد که این شخص کارگر شهرداری بود که مبلغ یک میلیارد تومان وجه نقد را پیدا کرده بود و به صاحبش تحویل داد.

خواجه مظفری ابراز داشت: تلاش و اقدامات بی دریغ همکاران ما در حوزه اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان در خصوص ادغام سه وزارتخانه بسیار ستودنی و چشمگیر بوده است به طوری که در کمتر از 45 روز اول،ادغام به طور کامل صورت گرفته است و در خدمت مردم هستند.

‎وی گفت: در سطح استان شهرستانی وجو ندارد که ادغام به صورت کامل انجام نشده باشد و این کار از آنجا ارزشمند و قابل توجه است که در برخی از استان‎های کشور تا کنون این ادغام یا انجام نشده و یا به صورت کامل شکل نگرفته است و استان گلستان جزء استان‎های برتر در این حوزه است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: پس از ادغام صورت گرفته شورای هماهنگی در اداره کل شکل گرفت که در این شورای هماهنگی کلیه دستگاه‎های مرتبط با جامعه کارگری که بیش از 11 اداره کل است حضور دارند و با ارائه گزارش و راهکارهای گوناگون در رفع مشکلات و فعالیت‎های مرتبط با قشر کارگر یک هماهنگی بین دستگاهی را ایجاد می‎کند .

وی اعلام کرد: خوشبختانه استان گلستان در 6 ماهه اول سال 1391 با اختلاف چند صدم در ارزیابی عملکرد رتبه دوم را کسب کرد و امیدواریم در ارزیابی 6 ماهه دوم سال 1391 و ایام پیش رو نیز بتوانیم با انجام وظایف به نحو احسن در کشور رتبه اول را کسب کنیم.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از ادغام 3 وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعیین شرح وظایف و منشور کاری و در جهت تحقق اهداف مشخص که همان توسعه و تقویت شرکت‎های تعاونی به جهت رونق اقتصادی و افزایش آن در سهم اقتصادی مطابق با اسناد بالادستی و همچنین صیانت از نیروی کار و توجه به بنگاه‎های اقتصادی و واحدهای تولیدی، توجه به تشکل‎ها ، در جهت ترویج فرهنگ تعاونی و کارآفرینی و انجام بازرسی از کارگاه‎های استان در جهت ایجاد ایمنی و حفاظت و بهداشت، تلاش و انجام وظیفه مینماید.

وی اظهار داشت: اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان در جهت اهداف مذکور نیاز به مساعدت و همراهی مسئولان و مجموعه استانداری گلستان دارد.

خواجه مظفری درخواست‎ها و مشکلات آن اداره کل و دستگاه‎های گوناگون در عرصه‎های مختلف در جهت بیشبرد اهداف و خدمت بهتر به جامعه کارگری را در جلسه مطرح کرد که استاندار گلستان نیز پس از شنیدن توضیح‎ها و ارائه مطالب از مسئول دستگاه مرتبط با آن موضوع با اعلام برخی از مسائل به صورت مصوبه دستور رسیدگی و پیگیری مسائل را صادر کرد.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید