مشاهده خبر

بانوان با تشکیل تعاونیها در توسعه ملی سهیم می شوند

بانوان با تشکیل تعاونیها در توسعه ملی سهیم می شوند
مشاور استاندار استان گلستان در امور بانوان ومدیر کل دفتر خانواده گفت: زنان با تشکیل تعاونی علاوه بر دستیابی به منافع شخصی در شکوفایی اقتصادی و توسعه ملی نیز سهیم می شوند.

 "نصرت بابایی" روز سه شنبه در گردهمایی تعاونیهای زنان استان گلستان با حضور مشاور امور بانوان وزیر تعاون در گرگان افزود: گلستان از استانهای برجسته کشور در تشکیل تعاونیهای بانوان است که توانسته با بکارگیری دیدگاههای مستقل امام راحل و رهبر انقلاب و تلاش مضاعف بانوان به خوبی از فرصتهایی که بعد از انقلاب برای حضور زنان در عرصه های اجتماعی و اقتصادی فراهم شد، به خوبی استفاده کند.

بابایی افزود: مهمترین فواید تشکیل تعاونیهای زنان، فراهم کردن زمینه خودباوری و فرصتهای شغلی در زنان، تقویت روحیه همکاری و تعاون و ایجاد زمینه مناسب برای استقلال در عرصه های اجتماعی و اقتصادی می باشد.

وی ادامه داد: ارتقای مهارتها، ایجاد فرصت برای تولیدات تعاونیها و ورود به نمایشگاهها و بازار فروش از دیگر مزایای تشکیل تعاونیهای زنان می باشد.

به گفته بابایی، برخی از مشکلات تعاونیها به ساز و کارهای خود تعاونی و بخشی دیگر به قوانین و مقررات پیچیده خارج از تعاونیها بر می گردد و از آنجایی که جامعه زنان مشکلات مربوط به خود را دارند، انتظار است موانع تعاونیهای زنان کاهش یابد و رفع شود.

وی اضافه کرد: وزارت تعاون با برگزاری دوره های آموزشی می تواند مشکلات ناشی از کم سوادی، بی سوادی و عدم اطلاع بانوان تعاونگر را از چگونگی فعالیت و نداشتن امکانات لازم و توجیهی، رفع کند.

مشاور استاندار استان گلستان خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات تعاونیهای زنان و رسیدن به نقطه مطلوب در این بخش، اقدامات کلی همچون مشاوره و راهنماییهای لازم و مستمر، تضمین خرید تولیدات تعاونیها، حذف و اصلاح قوانین دست و پا گیر، گسترش برنامه های حمایتی در تعاونیها و ارائه تسهیلات با بهره مناسب، ضروری است.

مدیرکل تعاون و بانوان تعاونگر گلستان مهمانان دیگر شرکت کننده در گردهمایی یک روزه "ارتقای کیفیت و استاندارد سازی مدیریت تعاونیهای بانوان گلستان" بودند که در سالن اجتماعات اداره کل تعاون استان برگزار شد.

۲۹ دی ۱۳۸۸ ۱۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید