مشاهده خبر

نماینده مردم گنبد در مجلس شورای اسلامی: تحقق اهداف اقتصادی کشور با تعاون میسر است

نماینده مردم گنبد در مجلس شورای اسلامی: تحقق اهداف اقتصادی کشور با تعاون میسر است
شادمهر گفت: تعاونیها یکی از اصلی ترین ابزارهای تحقق اهداف اقتصادی کشور هستند که با بهره گیری از ظرفیت آنها، بسیاری از مشکلات وجود در این بخش مرتفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان،  امانقلیچ شادمهر نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی در  دیدار با مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تعاون ظرفیت حل بسیاری از مشکلات کشور از جمله اشتغال، کاهش فاصله طبقاتی، گسترش عدالت اجتماعی و ایجاد رفاه را دارد که باید از این ظرفیت برای حل مشکلات اقتصادی و  غیره ، بهره گیری نماییم.
وی با بیان اینکه در حقیقت توجه بیش از پیش دولتمردان و نمایندگان مجلس به نقش تعاونیها در نظام اقتصادی را میتوان در قالب تصویب قوانین و مقررات مختلف مشاهده کرد، گفت:  نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانین خوبی را در حوزه تعاون به تصویب رسانده اند اما نظارت بر اجرای آن مغفول مانده است.
شادمهر خاطرنشان کرد: اولویت دادن به بخش تعاونی‌ها و استفاده از ظرفیت بخش تعاون جهت تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار و همچنین واردات کالاها با استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مرزنشین می‌تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.
وی با بیان اینکه تعاونی در کشور اسلامی ما، ریشه قرآنی دارد و ظرفیت تعاونی‌های خانوادگی تاکنون مغفول مانده است، افزود: بهترین ظرفیت برای دانش‌بنیان‌ها و همچنین جذب سرمایه‌های خرد تعاونی‌ها هستند.
شادمهر افزود: از جمله مهمترین اصول مربوط به بخش تعاونی در قانون اساسی جمهوری اسالمی ایران میتوان به اصل 44 اشاره کرد که بر اساس آن، نظام اقتصادی جمهوری اسالمی ایران بر پایه 3 بخش دولتی، تعاونی و خصوصی با برنامه ریزی منظم و صحیح استوار است.
نماینده مردم گنبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعاون رکن دوم اقتصاد است، بیان داشت: بنیانگذار اصل ۴۴ و بخش تعاونی شهید بهشتی است و تعاون به عنوان رکن دوم اقتصاد کشور بعد از اقتصاد دولتی است و توجه ویژه ای به آن شده است.
وی  تاکید کرد: بخش تعاونی شامل شرکتها و موسسات تعاونی تولید و توزیع است که در شهرها و روستاها بر طبق ضوابط اسلامی تشکیل میشود و مالکیت در این 3 بخش تا جایی که با اصول دیگر این فصل مطابق باشد، از محدوده قوانین اسلام خارج نشود، موجب رشد و توسعه اقتصادی کشور شود و مایه زیان جامعه نشود، مورد حمایت قانونگذار است.
دکتر شادمهر در پایان خواستار شد: مشکلات تعاونی ها توسط اداره  کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان استخراج شود و برنامه ریزی لازم و پیگیریهای مداوم جهت مرتفع شدن  موانع با کمک نمایندگان مجلس انجام پذیرد.

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید