مشاهده خبر

مدیرکل تعاون گلستان در دیدار با نماینده مردم گنبد گفت: ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی از مسیر تعاون می گذرد

مدیرکل تعاون گلستان در دیدار با نماینده مردم گنبد گفت: ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی از مسیر تعاون می گذرد
خواجه مظفری گفت: باید توجه ویژه ای به بخش تعاون و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون برنامه ریزی شود چراکه ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی از مسیر تعاون می گذرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، حسینعلی خواجه مظفری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان در دیدار با نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های بخش تعاون، اظهار داشت: اجرای قوانین مرتبط با بخش تعاون مهمترین خواسته و انتظار بخش تعاون است.
وی اظهار داشت: هر جا توسعه تعاونی‌ها اتفاق افتاد، آسیب‌های اجتماعی کمتر شده و برای کمک به حل بحران‌های اجتماعی مثل مشکلات زنان سرپرست خانوار و یا اصلاح محلات آسیب‌پذیر، الگوی مؤثر از طریق توسعه تعاونی‌ها روی می‌دهد.
خواجه مظفری با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد، بیان داشت: یکی از نمادهای اقتصاد مقاومتی و مردمی همین بخش تعاون است و بخش تعاون در واقع فرا اقتصادی است، زیرا علاوه بر اینکه تولید و اقتصاد در این بخش صورت می‌گیرد، بحث عدالت اجتماعی و اقتصاد مردمی هم با تعاون شکل می‌گیرد.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: متاسفانه در دوره های قبل به دلیل نگاه اقتصادی دولت توجه کمتری به بخش تعاون شده است و ۹۰ درصد قوانین مرتبط با بخش تعاون بلااقدام مانده که از مهم‌ترین آن سند توسعه بخش تعاون و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ است که از نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی میخواهیم که این موضوع را به صورت جدی و اولویت دار پیگیری نمایند.
وی در پایان گفت: هم اکنون نزدیک به 3هزار تعاونی فعال با فرصت شغلی 28 هزار و 739 نفر در استان گلستان  مشغول به کار هستند که با حمایتهای مجلس محترم شورای اسلامی این آمار بیشتر و چشمگیرتر خواهد بود.

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید