مشاهده خبر

دبیر کارگروه اشتغال گنبد گفت: حفظ اشتغال موجود و توانمندسازی کارگران اولویت دولت در حوزه اشتغال است

دبیر کارگروه اشتغال گنبد گفت: حفظ اشتغال موجود و توانمندسازی کارگران اولویت دولت در حوزه اشتغال است
عبدی بدراق نژاد گفت: تثبیت اشتغال موجود و توانمندسازی کارگران ازاولویت های اصلی دولت در حوزه اشتغال است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان؛ عبدی بداق نژاد رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گنبد کاووس در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان گفت: تعداد ۵۰۱ پرونده مشاغل خانگی با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان به بانک معرفی گردیدند که تا کنون ۴۵۱ پرونده با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان در شهرستان پرداخت شده است.
وی افزود: از 122 نفر سهمیه  شهرستان در بخش کارورزی  ، تاکنون ۲۹ مورد آن انجام شده و همچنین با توجه به افزایش دستمزد کارگران در سال جدید تلاش داریم تا با حمایت های لازم از کارفرمایان از تعدیل نیروی کارگری جلوگیری کنیم.
بداق نژاد تصریح کرد: جلسات متعدد و موثری بین کارفرمایان و کارگران شهرستان برگزار کردیم  که بعد از تبادل نظر و بحث های  فراوان، تعادل برقرار شده و شاهد کاهش چشمگیر بیکاری و تعداد نفرات مقرری بگیر بیمه بیکاری در شهرستان گنبدکاووس هستیم.
دبیر کارگوه اشتغال شهرستان گنبد کاووس در پایان اظهار داشت: در راستای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، گسترش حاشیه نشینی و تاکید بر اشتغال روستایی، سال گذشته مبلغ ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با کارمزد ۴ درصد در حوزه روستایی و عشایری پرداخت شده که انتظار می رود برای جلوگیری از هرگونه انحراف این تسهیلات نظارت جدی و مستمر بر این اشتغال ها  از سوی دستگاه های متولی و نظارت عالیه فرمانداری انجام شود.
فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: با توجه به اینکه رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال تاکید دولتمردان بوده همه مسئولان برای ایجاد اشتغال پایدار و رفع موانع تولید تلاش نمایند.
مهدی دهرویه در جلسه ستاد اشتغال شهرستان با اشاره به اقدامات خوبی که در این حوزه انجام شده اظهار کرد: نقطه ثقل ما در اشتغال باید شعار سال و به ویژه دانش بنیان بودن ان باشد.
وی تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار باید ظرفیت ها و قابلیت های منطقه شناخته شود و بر اساس ظرفیت های موجود بتوانیم مشاغل مناسب و پایدار ایجاد کنیم.دانشگاه ها و مراکز علمی در این مسیر می توانند کمک بزرگی به دستگاه های دولتی نمایند.
فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات جدی ما در مسیر اشتغال و تولید موانع بوده و رفع این موانع مورد تاکید دولتمردان است که باید مسئولان نیز به این امر توجه ویژه داشته …
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید