مشاهده خبر

معارفه اولین مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان

معارفه اولین مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان
مراسم معارفه اولین مدیرکل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان گلستان با حضور حسینی نیا معاون وزیر تعاون,کار ورفاه اجتماعیکشور ,مدیران دستگاههای اجرایی استان و جمعی از تعاونگران استان در کانون طه گرگان برگزارشد.
حسینی نیا  درا ین مراسم گفت: ادغام این وزارت خانه ها یک حرکت رو به جلو است که می تواند بسته های خدمت رسانی به مردم را تکمیل کند و همدلی و همکاری در تحقق اهداف دهه چهارم توسعه در این بخش بسیار مورد نیاز است .
وی افزود :در دهه چهارم این وزارت خانه با همت بالای دولت و مجلس میتوانند محور اصلی  برای تحقق و پیشرفت عدالت باشد.
معاون وزیر تعاون,کار ورفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت بخش تعاون بیان داشت :اگر بتوانیم از ظرفیت های تعاون برای توان و استعدادهای بی بدیل مردم استفاده کنیم  میتوانیم شاهد حرکت های بزرگی در جامعه باشیم واین پیشرفت ها در قالب تعاون و بر پایه توان مندی های مردم باعث حل بسیاری از مسائل و مشکلات مرتبط با اشغال شود.
حسینی نیا با توجه به ظرفیت های بالای استان بیان داشت: حدود 10 هزار تعاونی در استان به ثبت رسیده  که از 1ملیون 200 هزار نفر عضو برخوردار است  ..
وی در ادامه گفت:برای اینکه استان در زمینه تولید علم و دانش و تحقیقات در سطح کشورو بین المللی پیشرفت داشته باشد در نظر داریم دانشکده تحصیلات تکمیلی  تعاون را در دانشگاه گلستان ایجاد نماییم   که تا به حال توانسته ایم مراحل اولیه را به انجام برسانیم.
خواجه مظفری مدیر کل جدید تعاون ,کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه افزود:به وجود آمدن این وزارت خانه در پی مساعدت ها و کارشناسایی های دولت و مجلس  صورت گرفته است  که در واقع این وزارت خانه به اندازه 5 وزارت خانه وسعت دارد  که در این صورت ما باید تلاشمان را دو چندان کنیم .
وی بیان داشت فرهنگ درست کار به عنوان یک شیوه مهم در پویایی سطح جامعه بسیار مهم است و ما باید در این دهه با باتصحیح فرهنگ کار ,پیشرفت و عدالت شاهد افزایش تولی پروت ملی باشیم.
 وی با اشاره به این موضوع افزود:به نظر می رسد که ما در غالب یک وزارت خانه به تنهایی نمی توانیم مسئله اشتغال را حل نماییم  واین نیازمند مساعدت و همکاری سایر دستگاهها و بخصوص خود مردم میباشد.
وی با اشاره به اینکه امروزه در جامعه هیچ فرد ماهرفنی و متخصص بیکار نداریم گفت:یکی از برنامه ها ی مهم وزارت خانه مهارت آموزی و آموزش افراد متخصص میباشد و همچنین بحث شناسایی نیرو های متخصص و کار جوی بیکار از دیگر الویت های ما ست.
نوروزی مدیر کل سابق اداره کل کار و امور اجتماعی استان  در ادامه گفت:»ما استان بسیار ضعیفی هستیم  که این ضعف زیر سرسبزی استان ما خوابیده است.
 وی افزود :بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری تعاون چشمه جوشان اشتغال است و ما با الگو بر داری از این پیام در زمینه اشتغال باید بهترین استفاده را ببریم .
وی با اشاره به ظرفیت بالیی گلستان بیان داشت : در بحث تسهیلات باید توجه ویژه ای به این استان شود چرا که این استان پتانسیل ها و توانمند یهای بسیاری دارد .
برآبادی معاون کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  استان نیز در این جلسه گفت : ما این انقلاب را با 32 سال تجربیات تلخ و شیرین با سربلندی سپری کردیم بطوریکه این انقلاب امروزه به عنوان الگو برای دیگر کشورها قرار گرفته است .
برآبادی بااشاره به فعال سازی 22 دفتر کاریابی در استان اظهار داشت : در 5 ماهه نخست سال 5 هزار و 829 نفر دردفاتر کاریابی ثبت نام کردند که از این تعداد 2500 نفر مشغول به کار شدند .
وی از آموزش 4500 نفر برای کار آفرینی درسال 90 خبر داد و افزود : از سال 85 تا کنون کلاس های آموزشی کار آفرینی را در رشتههای عمومی و تخصصی توسط موسسات کار آفرینی برگزار نموده ایم که در سال 90 برایآموزش 4500 نفر دیگر سهمیه داریم .
۲۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید