مشاهده خبر

بانک توسعه تعاون طی مراسمی در نهاد ریاست جمهوری افتتاح شد

بانک توسعه تعاون طی مراسمی در نهاد ریاست جمهوری افتتاح شد
بانک توسعه تعاون طی مراسمی در نهاد ریاست جمهوری با حضور مشاور ارشد رئیس جمهور، وزیران اقتصاد و تعاون و رئیس کل بانک مرکزی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون  در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی این بانک با سرمایه اولیه 500 میلیارد تومان که بر اساس قانون از صندوق ذخیره ارزی تأمین شده است شکل گرفته است و یک بانک توسعه ای به شمار می رود.
وزیر تعاون در این مراسم به فرصت های شغلی ایجاد شده با تأسیس بانک توسعه تعاون اشاره کرد و گفت: بر این اساس 61 هزار و 200 فرصت شغلی ایجاد و 135 هزار فرصت شغلی هم حفظ شده است.
عباسی مأموریت اصلی وزارت تعاون را اجرای اصل 44 قانون اساسی، حضور مردم در اقتصاد و زمینه سازی برای اجرای طرح تحول اقتصادی عنوان کرد و افزود: تشکیل بانک توسعه تعاون با سرمایه دولت با هدف ارتقای بخش تعاون در اقتصاد کشور صورت گرفته است و ما باید در این مسیر حرکت ویژه ای داشته باشیم.
وی افزود: در چهار سال دولت نهم، 50 هزار تعاونی تشکیل شد که این رقم 30 درصد از تعاونی ها در طول تاریخ کشورمان می باشد.
وی ساختار بانک توسعه تعاون را مانند سایر بانکها دانست و گفت: بانک توسعه تعاون به عنوان تنها بانک دولتی که بر اساس اصل 44 قانون اساسی دولت موظف به ایجاد آن شد، با دارا بودن ساختاری مانند سایر بانکها، خدمات دهی خود را در تعاونی ها متمرکز می کند.

 

۲۱ اَمرداد ۱۳۸۸ ۱۱:۱۴
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید