مشاهده خبر

تعاونی های اعتبار غیر قانونی به مردم معرفی می شوند .

تعاونی های اعتبار غیر قانونی به مردم معرفی می شوند .
مدیر کل تعاون در جلسه با تعدادی از تعاونی های اعتبار گفت: یکی از اهداف تشکیل تعاونی ها ، تجمیع سرمایه های خرد و بکار گیری در فرآیند های کسب و کار است . این مأموریت توسط تعاونی های اعتبار شکل خواهد گرفت . رضایی گفت : کار آمدی تعاونی های اعتبار وقتی است که سپرده های مردم به نحو مطلوب مدیریت شود و در بخشهای مولد و اشتغالزا سرمایه گذاری گردد. ایشان افزودند : وزارت تعاون بنا دارد تا از پشتیبانی مالی این موسسات در اجرای طرح های اقتصادی تعاونی ها بهره مند شود .

 بر اساس قانون تعاونی های اعتبار وکلیه موسسات مالی و پولی با ید تحت نظارت بانک مرکزی قرار گیرند.

رضایی گفت : در این خصوص داشتن توان مالی و مدیریتی و تجربه مدیران تعاونی های اعتبار ، رعایت قوانین و مقررات بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران و عضو گیری و یا سهام دار نمودن اعضا از جمله الزامات فعالیت این موسسات مالی است . درصورت عدم تمکین و یا رعایت تکردن آنها تعاونی های متخلف که دارای فعالیت غیر قانونی اند به مردم معرفی خواهند شد.

مدیر کل تعاون گفت : مردم از دستگاه های ناظر همچون تعاون و بانک مرکزی انتظار دارند که امانت  داری سپرده های  مردمی را نزد تعاونی های اعتبار تضمین کنند .

درحال حاضر بیش از 20 تعاونی اعتبار درسطح استان فعالیت دارند که سرمایه قابل توجهی را جمع آوری نموده و به شکل تسهیلات کوتاه مدت و بلند مدت به متقاضیان پرداخت می کنند.

رضایی گفت : همچنین درفضای رقابتی بین بانکها و موسسات مالی و اعتباری تعاونی های اعتبار موقعیت مطلوبی را کسب کردند و برای رسیدن به وضع مطلوب تر از نظر مشتری  باید تلاش مضاعف شود.

ایشان افزودند : با تشکیل اتحادیه تعاونی های اعتبار مشکلات این تعاونی کمتر و به فرآیند های قانونی کار بهتر پرداخته می شود .

دراستان گلستان 65 تعاونی اعتبار و یک اتحادیه به ثبت رسیده است که در قالب کارمندی و کارگری و ازاد مشغول بکار می باشند .

۸ اَمرداد ۱۳۸۸ ۱۲:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید