مشاهده خبر

وزیرتعاون: ارتقاء همه جانبه کشور درابعاد مختلف رسالت همه مدیران است

وزیرتعاون: ارتقاء همه جانبه کشور درابعاد مختلف رسالت همه مدیران است
وزیر تعاون و سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان گفت: امروز ارتقاء همه جانبه کشور در ابعاد متعدد، رسالت همه ما و مدیران است و باید در این راستا از هیچ کوششی دریغ ننمائیم.

   دکتر محمد عباسی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان گلستان در محل سالن اجتماعات استانداری گلستان افزود: همه در هر مسئولیتی که برعهده داریم، باید دست به دست هم دهیم و زنجیره ارتقاء جامعه را پیش ببریم.
به گفته وی، ما باید وضعیت خود را از کیفیت، ضمن حفظ آن به سمت کمیت نیز پیش ببریم و در این مسیر راه بسیار درازی را در پیش داریم که در این راستا استان ها و استانداران باید بیشتر تلاش نمایند.
وی ادامه داد: همه باید اندیشه کنیم تا بدانیم که کشور به کجا خواهد رسیدو چه حلقه هائی از سیستم باید تکمیل شود تا مرضی رضای خداوند متعال باشد.
وی تصریح کرد: دغدغه اصلی دولت نهم و دهم از ابتدا مشکلات مردم بود که آنان را اهداف خود برای رسیدن جامعه به تعادل و رضایت مندی آنان، قرار دادیم.
سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان با اشاره به این که در گذشته روند رشد اقتصادی کشور، کند بوده، افزود: با اجرای طرح تحول اقتصادی، این روند رشد خوبی داشته است و از سوی دیگر ذخایر نفتی ما در گذشته بسیار پائین بود، اما امروز وضعیت بهتر شده است.
عباسی گفت: رشد، رونق و رکود اقتصادی یک جامعه، بیشتر مربوط به درآمدهای نفتی است و این درآمدها رابطه معناداری با ساختار اقتصادی دارد و از سوی دیگر، ایران تنها کشوری است در جهان که می تواند ادعا کند بعد از اجرای کامل هدفمندی یارانه ها، فقر مطلق در کشور وجود ندارد.
به گفته عباسی، انفاق می تواند، پستی و بلندی ها و شکاف ها را مرتفع کند و بهترین راهی که اقتصاد دانان در این زمینه ارائه کرده اند، همین روش هدفمندسازی یارانه ها است.
وی با اشاره به نامگذاری سال جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: باید در این خصوص ابتدا فرهنگ ایثار و خدمت را به درستی تفسیر و تبیین نمائیم و از سوئی نیز کار اقتصادی چهره ای از فرهنگ مجاهدت و ایثار می باشد.
وی یادآور شد: هر کاری در حوزه وظایف خودش، جایگاهش را پیدا می کند و در هر کاری بدون شک، ویژگی های مساله منوط به معنویت و نیت خالصانه است.
عباسی با بیان این که جهاد فی سبیل الله در اوج رفتار بسیجیان و بالاتر از آن در شهیدان دیده شد، گفت: تبیین و تفسیر وصیت نامه شهدا، می تواند این مساله را به خوبی برای ما بازگو نماید.
وزیر تعاون افزود: داشتن روحیه ایثارگری و جهادگری، مهمترین مواضع در جریان خدمت به مردم از سوی مدیران است و این روحیه مطلوب کارهای اداری است.
به گفته وی، فراتر از این مساله، مدیران باید درک صحیح از دشمن شناسی داشته باشند و بدانند که دشمن در کارهایش بسیار جدی است و قصد نابودی ما را در هر زمینه و از هر طریقی دارد.
وی خاطرنشان کرد: بصیرت، حیثیت و غیرت مهمترین مساله ای است که آحاد جامعه به خصوص مدیران باید آن را مد نظر در کارها برای پیشرفت اهداف و برنامه های نظام قرار دهند تا در امورات خود و خدمت به مردم موفق باشند.
وی تاکید کرد: در سال جهاد اقتصادی،در جبهه خدمت به مردم، همه انسان ها با همیت، غیرت و بصیرت جدی و دشمن شناسی در صحنه کار قرار بگیرند.

 

۷ تیر ۱۳۹۰ ۱۴:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید