مشاهده خبر

برگزاری همایش کار افرینان تعاونگر در گلستان

برگزاری همایش کار افرینان تعاونگر در گلستان
همایش کار آفرینان تعاونگر استان گلستان با حضور مسئولین و کارجویان ، روز پنجشنبه همزمان با دیگر استانها در گرگان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی ، حسینعلی خواجه مظفری مدیر کل تعاون استان گلستان ، روز پنجشنبه دوازده خرداد 90 در همایش کار افرینان تعاونگر استان هدف از برگزاری این همایش را ترویج فرهنگ تعاون در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه کارجویان بیان کردند و گفتند : ترویج فرهنگ تعاون و درک صحیح جامعه از تعاون و فعالیت های گروهی موجب تشکیل تعاونی وایجاد اشتغال و درآمدخواهد شد .
مدیر کل تعاون استان گلستان افزود : تعاون نهادی است که می تواند در بحث اشتغال ، با ایجاد بستری مناسب و گسترش فعالیت ، بیشترین گام موثر را در حل معضل اشتغال بردارد .
وی ماموریت جدید ابلاغ شده از سوی وزیر تعاون را افزایش اشتغال در استان بیان کرد و گفت : این مهم مستلزم حمایتها، تعامل لازم و بسیج همگانی برای تامین تسهیلات مورد نیاز تعاونیهای موجود و در دست اقدام خواهد بود که  با مذاکرات انجام شده  با وزیر تعاون و  معاونت برنامه ریزی استانداری، قول مساعدت لازم را  برای تامین تسهیلات مورد نیاز تعاونیهای استان دریافت نمودیم.
خواجه مظفری ، ثبت، نظارت، توسعه و تامین تسهیلات را از برنامه های مهم این بخش بیان کرد و گفت: در حال حاضر حدود 40 هزار نفر در سامانه وزارت تعاون برای اشتغال ثبت نام کردند که 48 درصد آنها زیر دیپلم و بی سواد و 52 درصد آنها دارای مدارک بالای دیپلم تا دکترا هستند.
در این همایش ، راهکارهای اشتغال و کسب و کار ، توسط کارشناسان به متقاضیان اشتغال ارائه شد و مدیران کل مرتبط  با بحث اشتغال و کار آفرینی و کارشناسان خبره نیز، پاسخگوی سوالات کارجویان  بودند.
این همایش که با همکاری اداره کل تعاون و بنیاد توسعه و کارآفرینی تعاون استان برگزار شد از  800 نفر از متقاضیان اشتغال که در سایت اشتغال اداره کل تعاون گلستان ثبت نام نموده  و صاحبان ایده و خواستار سرگروهی درتعاونیها بودند ، دعوت بعمل آمد.
۱۳ خرداد ۱۳۹۰ ۲۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید