مشاهده خبر

165هزار تعاونی در کشور به ثبت رسیده است

165هزار تعاونی در کشور به ثبت رسیده است
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر ارزیابی و امور استانهای وزارت تعاون گفت:در طول دولتهای نهم و دهم و با فعالیتهای شکل گرفته تعداد تعاونیها از 85هزاربه 165 هزار رسیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان گلستان 'صاحب حجتی' در آیین تودیع و معارفه مدیر کل تعاون استان گلستان بیان کرد: دولت از سالیان قبل سیاست کوچک کردن خود را در دستور کار قرار داده و برای ایجاد اشتغال نیز توانمند کردن افراد و در اختیار قرار دادن تسهیلات بدون سود را در برنامه داشته است و این وظیفه را بر دوش وزارت تعاون قرار داد.
حجتی ادامه داد: اشتغال دغدغه اصلی تمام خانواده هاست و کاری که می توان در این زمینه انجام داد، توانمندسازی نیروی کار است تا با حمایت دولت این افراد جمع شوند و اشتغال را پیگیری کنند.
وی تصریح کرد: وزارت تعاون از اصلی ترین وزارتخانه هایی است که توانسته به خوبی نقش خود را در اشتغال ایفا کند.
حجتی در ادامه با اشاره به مسکن مهر گفت: 3 میلیون و 400 هزار نفر برای مسکن مهر در سایت ثبت نام کرده و پالایش شده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: سهام عدالت از افتخاراتی است که در دولتهای نهم و دهم اتفاق افتاد که وزارت تعاون در ان همکاری زیادی داشت.
حجتی در ادامه افزود: تشکیل بانک توسعه تعاون از آرزوهای دیرینه بوده و در کنار آن صندوق حمایت سرمایه گذاری تعاون از دغدغه ها بود که توانستیم صندوق تعاون را در صندوق ضمانت ببینیم و کار بزرگ و ارزشمندی بود.
وی تاکید کرد: وظیفه ما این است که در هر جمعی قرار می گیریم فرهنگ تعاون را بسط و توسعه دهیم.
در این مراسم، 'حسینعلی خواجه مظفری' طی حکمی به عنوان مدیرکل تعاون استان گلستان انتخاب شد و از زحمات 'حسین ابراهیمی' سرپرست سابق این اداره کل قدردانی شد.
۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید