مشاهده خبر

160 طرح اقتصادی در بخش تعاون در دست اجراست

160 طرح اقتصادی در بخش تعاون در دست اجراست
سرپرست اداره کل تعاون گلستان با اشاره به اینکه بسترهای مناسبی در اشتغال تعاون فراهم شده، گفت: هم اکنون 160 طرح اقتصادی متوسط و بزرگ با پیش بینی اشتغال بیش از پنج هزار نفر در دست اجراست.

"حسین ابراهیمی" گفت: مجتمع ذوب آهن و نیروگاه برق 220 مگاواتی از جمله این طرح ها هستند که در صورت رفع مشکلات اعتباری، تعامل دستگاههای اجرایی و بهره برداری از آنها؛ شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان و کشور خواهیم بود.

ابراهیمی ادامه داد: پروژه و طرح های دیگری در بخش تعاون طراحی شده است که در صورت تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی، عملیاتی می شوند.

وی اضافه کرد: در سال جاری بناست 30 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برداشت شود که سهم بخش تعاون 10 هزار میلیارد تومان می باشد.

ابراهیمی متذکر شد: پارسال سهم اشتغال استان، یکهزار و 700 نفر بود که با اقدامات انجام شده این رقم به یکهزار و 840 نفر، رسید و امید است که از توانایی کارجویان و متقاضیان با ثبت نام در سامانه وزارت تعاون در بخشهای مختلف استفاده شود.

وی، میزان تعهد اشتغال استان را در سال گذشته، 16هزار نفر اعلام کرد.

ابراهیمی در ادامه به راه اندازی سامانه اشتغال تعاون اشاره کرد و گفت: از ابتدای راه اندازی؛ تاکنون 32 هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند و کد رهگیری دریافت نموده اند.

وی ادامه داد: در مرحله اولیه این اقدام، 15 هزار نفر، پالایش شدند که پس از بررسی و مطالعه آنها در ستاد راهبردی؛ از این نیروها در راستای عدالت اجتماعی بهره برداری خواهد شد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید