مشاهده خبر

غریب رضا : مقدمات افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد فراهم شد

غریب رضا : مقدمات افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد فراهم شد
معاون طرح و برنامه وزارت تعاون از فراهم شدن مقدمات اولیه روشن شدن وضعیت حسابهای بخش تعاون در اقتصاد ملی خبر داد.

عبدالمجید غریب رضا در گفتگو با مهر درباره توافق دولت برای روشن شدن حسابهای بخش تعاون گفت: در حال حاضر نشستها و گفتگوهایی را با مرکز آمار ایران انجام داده ایم تا از این طریق طی یک فرایند و برنامه بتوانیم یک چارچوب و نظام آماری مناسب برای بخش تعاون تعریف کنیم.
معاون طرح و برنامه وزارت تعاون اظهار داشت: برای نیل به این هدف مبانی نظری کار باید طراحی شود و زمینه آن به شکل عملی و اصولی فراهم شود.
غریب رضا جمع بندی مراحل اولیه کار و تعیین چارچوب آماری برای محاسبه حسابهای بخش تعاون در آینده نزدیک را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: امیدواریم بتوانیم در سالجاری از طریق همکاری با مرکز آمار به نحوی که آنها مبانی نظری کار را فراهم نمایند زمینه کار را فراهم کنیم.
وی در ادامه از ایجاد سامانه آماری در پورتال وزارت تعاون برای محاسبه حسابهای بخش تعاون در اقتصاد ملی خبر داد و افزود: وزارت تعاون در این بخش به لحاظ بودجه و امکانات می تواند نیازها را تامین کند.
معاون وزیر تعاون تصریح کرد: اگر ما بتوانیم با همکاری مرکز آمار این پروژه را انجام دهیم، محاسبه عملکرد، تعداد تعاونیها و حسابهای بخش تعاون در اقتصاد از روشهای محاسبات پراکنده خارج می شود و می توان آن را به عنوان یک مدل در مجامع بین المللی مطرح کرد.
به گفته غریب رضا، با ملزم شدن مرکز آمار به ارائه ارزش افزوده بخش تعاون در هر سال، می توان امیدوار بود که در قالب برنامه پنجم توسعه و سیاستهای اصل 44 قانون اساسی، سهم بخش تعاون به 25 درصد افزایش یابد

 

۱۰ خرداد ۱۳۸۸ ۰۸:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید